همشهری آنلاین: چهارمین نمایشگاه «تابلوهای کوچک» با ارائه آثار بیش از ۲۴۰ هنرمند از روز جمعه ۲ اسفندماه در گالری آریا برپا می‌شود و تا ۲۳ اسفند ماه ادامه دارد.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش همشهری آنلاین، این نمایشگاه مانند سه دوره گذشته با هدف جمع‌آوری مجموعه آثاری که ارزش هنری آنها را اندازه اثر تعیین نمی‌کند، بار دیگر در قالب نقاشی و طراحی آثار هنرمندان پیشکسوت و باسابقه‌ را در کنار هنرمندان جوان در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهد و آثار بین 100 تا 350 هزارتومان قیمت گذاری شده اند.

به دنبال فراخوان این دوره نمایشگاه تابلوهای کوچک بیش از 700 هنرمند اثر خود را در قالب سی دی یا به صورت ایمیل ارسال کردند که بیش از 600 اثر از میان آثار برای نمایش در گالری انتخاب شد.

همچنین امسال بر خلاف سه دوره گذشته که نمایشگاه تابلوهای کوچک در کنار حراج برگزار می‌شد به شکلی مستقل برپا خواهد شد.

به گفته آریا اقبال، مدیر گالری آریا بخش حراج به شکلی مستقل در سال 93 برپا خواهد شد.

آریا اقبال درباره تصمیم جدا کردن بخش حراج از بخش نمایشگاهی گفت: برای اینکه بتوانیم روی بخش حراج جدی تر کار کنیم و تنها یک دیوار نمایشگاه را به آن اختصاص ندهیم و تعداد بیشتری اثر در این بخش حضور داشته باشند تصمیم گرفتیم بخش حراج را مفص تر در سال 93 برگزار کنیم.

وی درباره تاثیرگذاری برپایی این نمایشگاه ها نیز گفت: به گمانم این حرکت آنقدر موثر بوده که امروز تعداد متقاضیان حضور در نمایشگاه تعدا قابل توجهی است.

خیلی از هنرمندان به ارائه آثار کوچک علاقه دارند اما تاکنون احساس می‌شد بازاری برای آن وجود ندارد و بسیاری از گالری ها هم هنرمندان را به ارائه آثار در ابعاد بزرگ تشویق می‌کردند در حالیکه خلق یک اثر در ابعاد بزرگ باید خصلت ارائه اثر در آن ابعاد را داشته باشد.

اقبال ادامه داد: البته یک انتقادی که شخصا به برخی از همکارانم دارم این است که جدیدا به همین اسم تابلوهای کوچک شروع کرده اند به برپایی نمایشگاه که شخصا انتظارم این است که این دوستان کمی خلاقیت به کار ببرند و عینا همین کار را تکرار نکنند؛ هر چند با این اتفاق به نظر می‌رسد این نمایشگاه و حرکتی که ما آغاز کردیم توانسته جای خود را در جامعه هنری باز کند.

در حالی که در سه دوره گذشته نمایشگاه تابلوهای کوچک، دو دوره آن به نمایش آثار نقاشی و طراحی و تصویرسازی و یک دوره آن به عکس اختصاص داشت قرار است در سال 93 یک دوره را نیز به ارائه آثار مجسمه های کوچک اختصاص دهد.

در دو دوره نمایشگاه تابلوهای کوچک که به ارائه آثار نقاشی اختصاص داشت بیش از 700 اثر به فروش رسید.

گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه‌راه شهید بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰ واقع است.

کد خبر 249988
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز