سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: گالری ساربان از روز جمعه ۲ اسفند ماه به مدت ۱۸ روز میزبان نمایشگاهی از تازه ترین آثار احمد آریامنش است.

پوستر تجسمی

به گزارش همشهری آنلاین، این نمایشگاه شامل 16 اثر از این هنرمند است که در ابعاد 120*120 سانتی متر خلق شده اند.

این نمایشگاه دوازدهمین نمایشگاه انفرادی این هنرمند محسوب می‌شود.

احمد آریامنش متولد 1347 همدان است. این هنرمند با بیش از بیست سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در زمینه خوشنویسی و نقاشیخط، هم اکنون مدرس دانشگاه‌های هنر تهران است.

تألیف کتاب آموزشی خط نستعلیق تحت عنوان (هماهنگی و حسن همجواری در نستعلیق)، تألیف کتاب آموزش خط کرشمه در سال 1379 و تألیف کتاب آموزش خط سفیر در سال 1389 از جمله فعالیت های این هنرمند محسوب می‌شوند.

آریامنش حضور در بیش از 200 نمایشگاه گروهی و 11 نمایشگاه انفرادی در ایران، روسیه، امارات متحده عربی، الجزایر، قزاقستان، ازبکستان و ... را در کارنامه موفق هنری خود به ثبت رسانده است.

احمد آریامنش در مورد آثاری که قرار است در این نمایشگاه به نمایش درآیند، گفت: گاهی عمیق ترین معناها از دل ساده ترین حالات و لحظه های آدمی بیدار می‌شود.

در واقع برای زندگی زیبا، زندگی کردن را می‌آموزد. این گونه بود که بر آن شدم تا در انتقال تجربه درونی خود به واپسین گفتگوی خویش رجوع کنم، چرا که تجربه ای باطنی در من خبر از دنیایی می‌داد که با پای خردورزی و منطق نمی‌توان بسیار ساده به آن راه پیدا کرد.

با خلق این لحظه ها بود که توانستم به وجود رازهایی که در آفرینش است اعتراف کنم. جست و جوی ناتمامم، مرا به چشم اندازی کشاند تا با مقوله های تصویری به حقیقت «کارما» که در بطن زندگی آدمی وجود دارد برسم.

حقیقتی که می‌خواهد برتر از فلسفه به زندگی آدمی جهت دهد و در پی چرخش دوار حقیقت «کارما» ما به اشتراک حقایق، زشتی ها و زیبایی های دنیای خویش می‌نشینیم و می‌بینیم در آفرینش نتیجه اعمال هر انسانی به او بازمی‌گردد و تمام مقوله های زیبایی، زشتی، خوبی و بدی بازخورد رفتار خود ماست و این مهم را به وضوح می‌توان در چرخه زندگی شاهد بود.

وی در ادامه افزود: طرح اندازی این ایده بیانگر دنیایی مدور در یک نماد منفرد است که با سخن و زبان تفاوت دارد.

آنچه در این نمایشگاه شاهد آن هستیم، نیم نگاهی است به واقعیت های زندگی که زیر چرخ کبود آفرینش پنهان مانده است.

نمایشگاه "زیر چرخ کبود" روز جمعه 2 اسفند ماه از ساعت 16 تا 20 افتتاح و تا 19 اسفند همه روزه به جز سه‌شنبه ها ادامه دارد.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این آثار به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست مراجعه کنند و یا باشماره تلفن 88504226 تماس بگیرند.

کد خبر 250117
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز