همشهری آنلاین: منابع دیپلمات در نیویورک اعلام کردند که عربستان و چند کشور دیگر از بان کی‌مون خواسته‌اند تا جایگزینی را برای اخضر الابراهیمی تعیین کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی پرس، دیپلمات‌های عرب اظهار کردند که این درخواست عربستان و چند کشور دیگر از بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل برای تعیین جانشینی به جای اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه تنها محدود به نامه‌نگاری‌های رسمی با دبیرخانه سازمان ملل نبوده است بلکه این مساله در مذاکرات شفاهی که چند هفته قبل میان نمایندگان دائم کشورهای حوزه خلیج فارس در راس آنها عربستان و امارات با بان کی‌مون صورت گرفت، مطرح شده است.

منابع با بیان اینکه بان کی‌مون هیچ تعهدی در این خصوص نداد، گفتند که اخضر الابراهیمی هیچ گزارشی به شورای امنیت تا پیش از پایان نخستین هفته مارس آتی نخواهد داد.

دیپلمات‌ها با بیان اینکه روابط میان الابراهیمی و اتحادیه اروپا و نبیل عربی، دبیرکل این اتحادیه نابسامان بوده و در شرایط بدی است، اظهار کردند که روابط میان این دو طرف تقریبا قطع شده است و الابراهیمی عملا نماینده اتحادیه عرب نیست هر چند که همچنان عنوان فرستاده این اتحادیه را دارد.

 

کد خبر 251167
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز