دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶ - ۱۵:۳۸
۰ نفر

گروه اجتماعی: نباید اجازه دهیم که پارک‌‏ها به محل امنی برای اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس و توزیع‌کننده‌های سی‌‏دی‌‏های مبتذل تبدیل شود.

رئیس پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی، در جمع خبرنگاران گفت: پلیس حضور خود را در تفرجگاه‌‏ها، کوه، جنگل، پارک‌‏ها، سواحل رودخانه‌‏ها و... تقویت می‌کند تا مردم بدون استرس و ناراحتی در این محل‌‏ها حضور یابند.

سردار احمد روزبهانی،  خاطرنشان کرد: تاکنون در نیمی از کشور 2 هزار و 302 مکان اعم از پارک، جنگل، کوه، و حاشیه رودخانه تحت پوشش پلیس قرار گرفته‌‏اند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث ارتقای امنیت در تفرجگاه‌‏ها، قطعاً دستگیری افراد را خواهیم داشت، زیرا بسیاری از توزیع کنندگان خرد مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین دختران و پسران فراری در پارک‌‏ها حضور می‌‏یابند.

رئیس پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی از ابتدای اردیبهشت ماه یادآور شد: براساس آمارهای موجود بیش از 85 درصد مردم از اجرای این طرح اظهار رضایت کردند و با این طرح بعضی جرایم مانند نزاع خیابانی، مزاحمت برای نوامیس و تجاوز به عنف تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.

روزبهانی خاطرنشان کرد: تاکنون 2هزار و 936 نفر از اراذل و اوباش در سطح کشور مورد برخورد قرار گرفته‌اند که برخی از این افراد جرائمی مانند سرقت مسلحانه، توزیع مشروبات الکلی، مواد مخدر و قمه‌‏کشی داشته‌اند.

وی با اشاره به برخورد پلیس با 100 هزار نفر از مزاحمان نوامیس در سطح کشور افزود: پلیس به 7/82 درصد این افراد تذکر داده و از 7/11 درصد آنها نیز تعهد کتبی گرفته است، همچنین 6/5 درصد مزاحمان نوامیس به دلیل داشتن شاکی خصوصی یا تخلفات غیرقابل چشم‌‏پوشی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در خصوص برخورد با عوامل ایجادکننده آلودگی صوتی در سطح معابر یادآور شد: به بیش از 7/80 درصد افرادی که آلودگی صوتی ایجاد می‌‏کردند تذکر داده شد. 11درصد به مراجع انتظامی منتقل شدند و 3/8 درصد نیز به مقامات قضایی معرفی شدند.

روزبهانی یادآور شد: پلیس در مقابله با اراذل و اوباش، تذکر به خانم‌‏های بدحجاب و برخورد با اماکنی که لباس‌‏ها و سی‌دی‌های نامناسب توزیع می‌‏کردند، موفقیت‌‏های قابل توجهی داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی تصریح کرد: در 2 ماه گذشته، 209 واحد صنفی در بحث سی‌دی‌های مستهجن مورد بازدید قرار گرفت و حدود 600 هزار سی‌دی مبتذل و 142 دستگاه رایتر از این اماکن کشف و ضبط شد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای امنیت در اماکن مورد استفاده بانوان یادآورشد: نباید شرایطی در کشور فراهم شود که خانم‌‏ها جرأت نداشته باشند، در اماکنی مانند استخر، آرایشگاه‌‏ها، اتاق‌‏های پرو و محیط‌های زنانه حضور یابند.

روزبهانی، توزیع مشروبات الکلی در کشور را مهمترین دغدغه پلیس مبارزه با مفاسد عنوان کرد و گفت: دشمن تلاش می‌‏کند مشروبات الکلی را به هر شکلی وارد کشور ما کند و محموله‌‏های مشروبات را بیمه کرده و تحت حمایت قرار می‌‏دهد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر عدم رعایت برخی موارد  از نظر پوشش در تعدادی از فیلم‌‏ها و سریال‌‏های تولیدی افزود: مردم در این زمینه نگرانی‌های بسیاری را به پلیس ابلاغ کرده‌‏اند، اما سینما متولی خاص خود را دارد و صدور مجوز برای فیلم‌ها بر عهده پلیس نیست.

روزبهانی یادآور شد: پلیس مراتب نگرانی مردم را در خصوص پوشش و دیالوگ در برخی از فیلم‌‏ها به مسئولان مربوطه ارائه کرده است که امیدواریم نسبت به اصلاح این موارد اقدام لازم صورت گیرد.

کد خبر 25111

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار