همشهری آنلاین: امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی با اشاره به ارتقاء و بهینه‌سازی سامانه موشکی هاگ گفت: به همت متخصصین جوان قرارگاه پدافند هوایی سامانه موشکی هاگ در بخش‌های مختلف بهینه‌سازی و ارتقاء یافت و در بخش رادار ارتفاع متوسط این سامانه، برد رادار به صورت مؤثر افزایش دوبرابری دارد و رادار ارتقاء یافته این سلاح قابل رقابت با رادارهای مدرن و به روز دنیا است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)؛ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در ادامه اظهار داشت: در بخش راداری ارتفاع پست نیز برد این رادار به دو برابر برد قبلی رسیده است و هر دوبخش ارتفاع متوسط و پست توانایی منحصر به فرد جنگ الکترونیک به سامانه موشکی هاگ اضافه شده است که در گذشته در این سامانه وجود نداشته است.

وی افزود: از دیگر اقدامات ارزشمندی که برای این سامانه انجام شده است ارتقاء رادار تعقیب است که قابلیت تعقیب و هدفگیری را تا 40 درصد افزایش داده است، این سامانه به صورت 24 ساعته و با ضریب اطمینان بالا قادر به انجام عملیات است.

امیر اسماعیلی در پایان گفت: بهینه سازی المانهای سرد، نگهداری آسان در اجزاء پرمصرف، ارتقاء و بهینه‌سازی سامانه کنترل آتش، ارتقاء کلیه نمایشگرها و نشانگرها متناسب با افزایش برد رادار و بهره‌گیری از تسترهای بومی از دیگر اقداماتی است که برای بهینه‌سازی این سلاح انجام شده است.

کد خبر 248198
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز