همشهری‌آنلاین: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال بدنبال انتقادات سازمان صدا و سیما از شهرآورد ۷۸ پایتخت بیانیه مشترکی در اعتراض به این سازمان صادر کردند.

فوتبال

به گزارش ایرنا، باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در این بیانیه با تأکید بر این واقعیت که ما خود از علاقه‌مندان و حامیان صدا و سیما هستیم آمده است: چگونه به بهانه کیفیت دربی به دو باشگاهی که این همه طرفدار دارند اهانت می‌کنید؟ چرا به هر بهانه‌ای دم از هزینه کردن از بیت المال می‌زنید و به خود اجازه می‌دهید که بگویید دولت نباید به دو باشگاه مردمی پرسپولیس و استقلال که ریشه در قلب و روح و احساسات مردم دارند کمک کند. آیا زمانی که این دو تیم بهترین بازی ها را به نمایش می‌گذارند، می‌گویید دولت باید به اینها کمک کند؟ در حالی که استقلال و پرسپولیس در فصل جاری مجموعاً 2.5 میلیارد از بودجه دولتی و بیت المال استفاده کرده‌اند چرا دم از هزینه‌های 50 میلیارد تومانی آن هم از بیت‌المال می‌زنید؟

در ادامه این بیانیه آمده است: برادران عزیز شما بیست شبکه دارید اما شاید برخی از شبکه های شما به رغم هزینه‌های میلیاردی و نجومی صدهزار بیننده هم نداشته باشند آیا آنها را تعطیل می‌کنید! شما اختتامیه جشنواره جام جم را ساعت‌ها زنده و مستقیم از تلویزیون پخش می‌کنید و جواب هم نمی‌دهید که چند میلیارد هزینه برگزاری مراسم و پخش زنده آن شده است این درحالی است که دربی هفتاد وهشتم بالغ بر 40 میلیون بیننده داشت و شما از روزهای قبل از بازی در بخش های مختلف و در برنامه‌های ترکیبی و ورزشی به آن پرداخته و یک هفته قبل از دربی و چند روز پس از آن خوراک بسیاری از برنامه های شما با همین دربی تأمین شده و درکنار آن کلی درآمد داشته‌اید.

باشگاه های پرسپولیس و استقلال تاکید کرده‌اند: حال چطور به خود اجازه می‌دهید به بهانه کیفیت دربی از ریشه به این دو باشگاه حمله کرده و کار را به جایی برسانید که بگویید دولت نباید به این تیم‌ها پول بدهد.

شما می‌گویید چرا برخی باشگاه‌های طرفدار یا بدون طرفدار سالیانه 5، 10 یا15 میلیارد تومان و حتی بیشتر از آن از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کنند اما استقلال و پرسپولیس با ده‌ها میلیون از هواداران خود مجموعاً 5/2 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

این دو باشگاه با اشاره به دولتی بودن تیم هایشان ادامه داده‌اند: این دو باشگاه دست بخش خصوصی نیست و بسیاری از راه‌های درآمدزایی ما به ناحق توسط صداوسیما بسته شده است چرا دولت نباید به این تیم ها کمک کند؟ یا استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنید و آنگاه بودجه دولتی شان را قطع کنید یا اینکه منصفانه و عادلانه مثل سایر باشگاه‌ها با این دو هم برخورد کنید.

این دو باشگاه درادامه این بیانیه مدعی شده‌اند:برای این بازی اخیر در ازای پول بلیت که هواداران پرداخت کردند، هزینه 41 میلیون تومان اجاره استادیوم آزادی توسط باشگاه میزبان پرداخت شد. آیا شما هم برای برنامه‌های خود یک ریال هزینه کرده‌اید یا میلیاردها تومان با پخش آگهی‌های قبل از بازی بین دو نیمه و بعد از بازی بیش از 50 دقیقه زیرنویس و ... سود برده‌اید؟

مگر غیر از این است که حتی در سایر برنامه‌های ورزشی خود در یک هفته اخیر به لطف دربی میلیاردها تومان درآمد تبلیغاتی و بازرگانی داشته‌اید؟

این دو باشگاه اضافه کرده اند: انصاف‌‌تان کجا رفته چرا خیلی راحت این دو باشگاه را با ارقام غیر واقعی زیر سوال برده و مسخره هم می‌کنید و به نوعی مثل دستمال کاغذی با این دو باشگاه ریشه‌دار و پرطرفدار که میراث فرهنگی مملکت هستند برخورد می‌کنید؟

آیا پرطرفدار و مردمی بودن گناه و جرم این دو باشگاه است؟

آیا شأن این دو باشگاه این برخوردها و این بی‌انصافی‌ها است؟

بیایید و لطف کنید یک بار هم که شده بگویید همین دربی برای شما چند میلیارد تومان درآمد در بر داشته است.

ما از شما جز انصاف و عدالت چیزی نمی‌خواهیم لطفاً منصف باشید نه اینکه به هر بهانه‌ای بیایید و به دو باشگاهی که مورد توجه و مورد علاقه مردم هستند حمله کنید.

باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در خاتمه بیانیه مشترک آورده‌اند: مخلص کلام اینکه، صدا و سیما اگر حرفه‌ای‌تر و صحیح‌تر راه‌های درآمدزایی باشگاه‌ها در سراسر جهان را ردیابی کرده و مورد تفحص قرار دهد متوجه می‌شود که باشگاه‌هایی با طرفداران و هواداران بسیار کمتر از این دو تیم، فقط با حق پخش تلویزیونی استخوان بندی خود را می‌سازند و بخش پایانی شِکوه اما اینجاست که صدا و سیما نه تنها حق این دو باشگاه را به طور واقعی پرداخت نمی‌کند بلکه معترض است که چرا وزارت ورزش به دو تیم زیرمجموعه قانونی خود کمک می کند.

حق پخش تلویزیونی برای هر یک از این دو باشگاه حداقل 40 میلیارد تومان است. صدا و سیما این پول را که نمی‌دهد حداقل نمک روی زخم این دو باشگاه نپاشد.

کد خبر 246329
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز