همشهری آنلاین: سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح استان خوزستان، طی سخنانی با اشاره به نقش منحصربه‌فرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در تأمین امنیت داخلی و مرزی استان خوزستان تصریح کرد: نیروهای مسلح با تأمین امنیت پایدار زمینه توسعه همه جانبه این استان را فراهم کرده‌اند.

سردار دهقان

به گزارش ایسنا سردار دهقان گفت: با توجه به اعلام رئیس جمهور در خصوص منطقه آزاد آبادان و خرمشهر،بخشی از زمینه های اجرایی این مهم نیز با اقدامات نیروهای مسلح بویژه سپاه و ارتش در خصوص پاکسازی میادین مین و گلوله‌های عمل نکرده و امنیت خطوط مرزی توسط مرزبانان غیور و ایجاد امنیت کامل داخلی فراهم شده است.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به نقش ممتاز مردم در جریان جنگ تحمیلی و دفاع جانانه از مرزهای اعتقادی و سرزمینی میهن اسلامی گفت: خوزستان مفتخر به این صفت ارزشمند و کلام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) است که فرمودند"خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد "و این سند افتخار استان خوزستان است.

سردار دهقان افزود: حفظ و پاسداشت این سند افتخار امروز در سایه نقش آفرینی استان خوزستان در عرصه استقلال کشور و توسعه ملی و ساختن این استان بعنوان استانی الگو و نمونه در ترازی که شایسته آن است و حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس به عنوان استانی که بیشترین آثار را از حماسه دفاع مقدس در خود جای داده است می تواند تحقق یابد.

وزیر دفاع اظهار داشت: باورم بر این است ملتی که بار 8 سال جنگ تحمیلی را صبورانه تحمل و در جبهه های حق علیه باطل حماسه ای ماندگار و تاریخی را خلق کرد؛ در دهه پیش رو که دهه پیشرفت و عدالت نام گرفته قادر است با بهره گیری از تمام وضعیت های مادی و معنوی خود ایران عزیز اسلامی را به اوج قله های پیشرفت و معنویت برساند و قطعاً سهم استان خوزستان در تحقق این اقدام، بارز و تعیین کننده است.

وی افزود: وزارت دفاع در چارچوب وظایف و ماموریت های خود آماده کمک به این امر مهم و خطیر می باشد.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از جانبازان، آزادگان، رزمندگان و خانواده معظم ایثارگران استان خوزستان تصریح کرد: عزت، عظمت و سربلندی ایران اسلامی و مقاومت و پایداری در مصاف با جبهه استکبار جهانی به برکت خون شهیدان و صبر و پایداری ایثارگران عزیز و روحیه شهادت طلبی و فرهنگ بسیجی است.

سردار دهقان با بیان اینکه نقش اصلی در دفاع و غلبه بر دشمن در عرصه نظامی را سلاح های متکی بر ایمان و روحیه عاشورایی ایفا می‌کند، افزود: برتری ایران اسلامی در این عرصه ناشی از این مولفه های مهم است و ملت ایران با همین روحیه دشمن را در همه عرصه ها ناکام گذاشته و خواهد گذاشت.

وزیر دفاع خاطر نشان ساخت: دولت یازدهم مصمم است با عقلانیت بر مدار علم و دانش ، تجربه و تلاش با اقدامات جهادی مولد ثروت، تولید و اشتغال، آبادانی و پیشرفت و پویایی همه جانبه را برای کشور و خاصه این استان به مدد حضور و حمایت مردم و تحت زعامت و هدایت های مقام معظم رهبری فراهم نماید.

سردان دهقان در پایان تاکید کرد: در راستای رهنمود های مقام معظم رهبری باید با ایجاد فضای امید بستر های لازم را برای توسعه فراهم کرده و با نگاه به درون، ظرفیت ها و قابلیت های داخلی را فعال و شکوفایی را برای استان خوزستان رقم زد.

گفتن است بازدید از صنایع وابسته به وزارت دفاع ، دیدار با خانواده معظم شهیدان،حضور در محل یادمان شهدای شلمچه ،بازدید از خطوط مرزی شهرهای آبادان و خرمشهر ، اراضی پاکسازی شده از میادین مین و گلوله های عمل نکرده ، حضور در مراسم بهره برداری از دو فروند لندینگرافت چند منظوره 1000تنی در صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهرو همچنین حضور در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان،دیدار با سران عشایر و ایثارگران و جلسه شورای اداری استان خوزستان که با حضور ریاست محترم جمهور برگزار گردید از دیگر برنامه های سفر 3روزه وزیر دفاع به استان خوزستان بود.

کد خبر 246138

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار