رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام‌هایی جداگانه به روسای مجالس کشورهای مسیحی فرا رسیدن سالروز تولد حضرت عیسی علیه السلام و سال جدید میلادی را تبریک گفت.

متن کامل پیام تبریک دکتر علی لاریجانی به همتایان خود در مجالس کشورهای مسیحی که خبرگزاری خانه ملت آن را منتشر کرده به شرح ذیل است:

عالیجناب:

خرسندم فرا رسیدن سالگرد تولد عیسی بن مریم علیه السلام پیامبر بزرگ الهی، منادی یکتاپرستی، پرهیزگاری و فضایل انسانی و آغاز سال جدید میلادی را به جنابعالی صمیمانه تبریک گویم.

ارمغان ارزشمند پیامبران الهی برای انسان، همانا صلح، کرامت و سعادت از طریق مبارزه بی امان با ظلم و جهالت، اقامه عدالت و تحقق ارزش‌های الهی - انسانی است که با کمال تاسف در سال‌های اخیر گسترش اشکال گوناگون افراط گرایی از قبیل توهین به ادیان و پیامبران الهی و نابردباری مدنی، آسیب‌های جدی به تحقق رسالت جهان شمول ادیان و پیامبران الهی وارد ساخته است.

لذا اینجانب با استناد به ماده یک اساسنامه اتحادیه بین المجالس جهانی مبنی بر "ضرورت همکاری پارلمان‌های کشورهای عضو برای تحکیم و تقویت صلح، دموکراسی و آرامش پایدار در میان ملت‌ها و حل مسالمت آمیز مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی" مایلم بر آمادگی پارلمان اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌ها و رایزنی‌های فی مابین در این راستا تاکید نمایم.

امید است سال جدید برای مردم جهان، سالی همراه با امنیت، پیشرفت و تحقق آرمان‌های انسانی - الهی باشد.

از خداوند متعال برای جنابعالی بهروزی و موفقیت روزافزون مسئلت می‌نمایم.

 

کد خبر 243555
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز