همشهری آنلاین: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به قرار گرفتن هوای پایتخت در آستانه اضطرار گفت: تا اطلاع بعدی فعالیت تمام معادن شن و ماسه، واحدهای تولیدی بتن و کارخانجات آسفالت ممنوع است.

به گزارش همشهری آنلاین، محمد رستگاری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق، هوای پایتخت در حال حاضر در آستانه اضطرار قرار گرفته و با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر سکون نسبی هوا از امروز تا پایان هفته پیش بینی می‌شود افزایش آلاینده‌های جوی در استان تهران طی دو روز آینده تداوم داشته و سبب کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده ها شود.

به گفته وی بر این اساس محیط زیست استان تهران از آموزش و پرورش استان درخواست کرده است که زنگ ورزش مدارس از سه شنبه تعطیل شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست اظهار داشت: همچنین محیط زیست استان تهران از اداره کل ورزش و جوانان استان و سازمان ورزش شهرداری استان درخواست کرده است در راستای کاهش ورزش همگانی و فعالیت های شدید بدنی اطلاع رسانی کند.

وی از درخواست محیط زیست استان تهران برای استقرار ایستگاه‌های سیار اورژانس در مناطق آلوده و پرتردد پایتخت طی روزهای آینده خبر داد.

رستگاری یادآور شد: علاوه بر واحدهایی که فعالیت‌شان در روزهای آتی ممنوع است تمام واحدهای دارای پتانسیل آلودگی هوا هم بایستی با حداقل ظرفیت در این مدت کار کنند.

وی همچنین از تمام مردم به ویژه سالمندان و کودکان درخواست کرد از تردد غیرضروری در معابر، انجام فعالیت های شدید بدنی و فعالیت‌های ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست افزود: در خصوص تشکیل کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوا افزود: با توجه به اینکه فردا تعطیل است احتمال دارد که میزان آلاینده‌ها در یک حدی ثابت بماند لذا در خصوص تشکیل این جلسه با توجه به اعداد آلاینده ها فردا تصمیم گیری خواهد شد.

کد خبر 243402
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار