همشهری آنلاین: معاون اول رییس جمهور در دیدارِ با نخست وزیر اسلواکی در تهران، رویکرد دولت تدبیر و امید را توسعه روابط همه جانبه با کشورهای اروپایی دانست و گفت:

جمهوری اسلامی ایران علاقمند است همکاری‌ها و مناسبات خود را با کشورهای اروپایی، از جمله اسلواکی در تمام زمینه‌ها ارتقاء دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در این دیدار خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای منطقه علاقمند است، همکاری‌های اقتصادی، تجاری و بانکی خود را با کشورهای اروپایی توسعه دهد.

وی با اشاره به امضاء اسناد موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری متقابل بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این توافقات، زمینه تقویت همکاری های اقتصادی دو کشور هر چه بیشتر فراهم شود تا طرفین در مسیر توسعه روابط اقتصادی، گام های بلندی بردارند.

در این دیدار، نخست وزیر اسلواکی از مهمان نوازی ایران در خصوص سفر اتباع و گردشگران آن کشور به تهران، قدردانی و با بیان اینکه، روابط دو کشور در سطح خوبی قرار دارد، توافق هسته ای ژنو بین ایران و گروه 1+5 را تبریک گفت.

رابرت فیکو افزود: توافق ژنو، فضای خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی میان ایران و اروپا و ایران و اسلواکی ایجاد کرده است.

وی همچنین از نقش ایران در برقراری صلح و ثبات منطقه ای، بویژه در مبارزه با تروریسم ابراز خرسندی کرد.

نخست وزیر اسلواکی از تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای افتتاح نمایندگی در این کشور تشکر کرد و در ادامه آمادگی کشور متبوعش را برای توسعه همکاری ها در عرصه های انرژی، تجاری، اقتصادی، بانکی و پارلمانی اعلام کرد.

کد خبر 242242

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار