همشهری آنلاین: رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط صمیمانه میان ایران و ارمنستان ، برتوسعه و تعمیق روابط فرهنگی و اقتصادی میان این دو کشورتاکید کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «آرمن موسسیان» وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان عصر امروز(پنجشنبه) در دیدار با دکتر« حسن روحانی» پیام کتبی رییس جمهوری کشورش را به وی تقدیم کرد.

دکتر روحانی در این دیدار ضمن تشکر از حضور«سرژ سرکیسیان » رییس جمهوری ارمنستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، روابط ایران و ارمنستان را خوب و صمیمانه توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد، روابط دو کشور در همه زمینه‌ها خصوصا در مسائل فرهنگی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

رییس جمهوری به پروژه‌های اقتصادی میان دو کشوراشاره و اظهار امیدواری کرد که با توجه به عزم رییس جمهوری ارمنستان مبنی بر توسعه روابط با ایران این پروژه ها زودتر به نتیجه برسد.

وی با تاکید براهمیت مسایل زیست محیطی محدوده رود ارس به معضل پساب های معدنی و صنعتی اشاره کرد و گفت:امیدوارم که این مساله نیز با اراده سریع مسوولان دو کشور برطرف شود.

**دولت و ملت ارمنستان به روابط با ایران بسیار علاقمند است

آرمن موسسیان وزیرانرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز دراین دیدار با اشاره به روابط خوب و روبه گسترش ایران و ارمنستان گفت: رییس جمهور، دولت و ملت ارمنستان به روابط با ایران بسیار علاقمندند.

موسسیان با بیان اینکه هیچ مشکلی در روابط سیاسی بین دو کشور وجود ندارد، گفت: ارمنستان تلاش می کند، روابط خود را با ایران در زمینه های اقتصادی و فرهنگی بیش از گذشته توسعه دهد و ما از ایران تقاضا داریم زمینه های بیشتر همکاری ها میان دو کشور را فراهم کند.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان با اشاره به تلاش مضاعف کشور متبوعش برای رفع موانع پروژه های مشترک اقتصادی بین دو کشور گفت: به جمهوری اسلامی ایران اطمینان می دهیم که این پروژه ها به زودی به نتیجه خواهند رسید.

وی با اشاره به تاکید رییس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رسیدگی به مسایل زیست محیطی محدوده ارس گفت: علاقمندیم یک کمیسیون مشترک از سوی دو کشور برای بررسی و حل مشکلات زیست محیطی محدوده ارس تشکیل شود.

 

کد خبر 237979
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز