همشهری آنلاین: اطلاعات موسسه تحقیقاتی Counterpoint نشان می‌دهد فروش اسمارت‌فون آی‌فون ۵S برای اولین بار طی ۶ ماه گذشته از محصولات سامسونگ سبقت کرفته‌است،‌با این همه سامسونگ در فروش کلی هنوز جلوتر از اپل در حرکت است.

آی‌فون

براساس گزارش گاردین، گوشی‌های آی‌فون 5S و 5C در ماه سپتامبر و طی دوره 10 روزه فروش، اپل را به برترین فروشنده اسمارت‌فون آمریکا تبدیل کردند.

اطلاعات جدیدی که توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint تهیه شده نشان می‌دهد اپل در ماه سپتامبر 4.8 میلیون گوشی به فروش رسانده‌است و سهم خود در کل بازار اسمارت‌فون آمریکا را به 38 درصد رسانده‌است. در این رقابت سامسونگ پس از 6 ماه سلطه به رتبه دوم سقوط کرده‌است.

به گزارش این موسسه آی‌فون 5S پرفروش‌ترین گوشی بوده است و پس از آن سامسونگ گلکسی 4S در رتبه دوم و پس از آن نیز آی‌فون ارزان‌قیمت‌تری 5C در رتبه سوم پرفروش‌ها قرار دارند.

اما این دو شرکت در کنار یکدیگر بر بازار اسمارت‌فون آمریکا تسلط کامل دارند. بر اساس اطلاعات Counterpoint از ماه آوریل تا کنون 68.1 میلیون اسمارت‌فون در آمریکا به فروش رسیده که 61 درصد از این اسمارت‌فون‌ها از محصولات این دو شرکت بوده‌اند. در آمار کلی نیز این سامسونگ است که با فروش 23.4 میلیون گوشی از اپل که تنها 18.5 میلیون گوشی به فروش رسانده پیشی گرفته‌است.

با این‌همه انتظار می‌رود این توازن با افزایش علاقمندان به آی‌فون از بین برود. بر اساس اطلاعات Comscore رشد تعداد کلی کاربران اندروید در آمریکا از تابستان گذشته رو به کاهش گذاشته و در عین حال تعداد کاربران اپل ثابت باقی مانده‌است و انتظار می‌رود معرفی آی‌فون‌های جدید این روند را تسریع کند.

با این‌همه آی‌فون 5C که از قیمت کمتری برخوردار است محبوبیت چندانی به دست نیاورده است زیرا به نظر می‌آید این گوشی تحت‌الشعاع محبوبیت 5S قرار گرفته است. اطلاعات دیگر شرکت‌ها نشان می‌دهد نسبت فروش گوشی 5S به 5C در مقیاس جهانی 4:1 است.

کد خبر 235984

برچسب‌ها