مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: پژوهشگران دریافته‌اند زنان می‌توانند روزانه با یک ساعت پیاده روی، خطر ابتلا به سرطان سینه را در خود کاهش دهند.

انجمن سرطان آمریکا مطالعه‌ای را به مدت 17 سال بر روی 37 هزار و 615 زن یائسه انجام داده که طی این مدت چهار هزار و 760 نفر از آنها به سرطان سینه مبتلا شدند.

به گزارش مهر، این مطالعه نشان داد پیاده روی که یک تحرک بدنی ملایم است با کاهش 14 درصدی خطر ابتلا به سرطان سینه در مقایسه با زنانی که کمترین سطح فعالیت بدنی را دارند، مرتبط است.

حدود 47 درصد از این زنان می‌گفتند پیاده‌روی تنها فعالیت تفریحی آنها بوده است.
این مطالعه نشان داد خطر ابتلا به سرطان سینه در میان افرادی که دستکم 7 ساعت در هفته پیاده روی می‌کردند، در مقایسه با افرادی که 3 ساعت و یا کمتر پیاده روی هفتگی داشتند 14 درصد کاهش داشت.

محققان دریافتند زنانی که روزانه در فعالیت‌های بدنی شدیدتر به مدت یک ساعت شرکت می‌کردند 25 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان داشتند.

دکتر آلپا پاتل اپیدمی شناس ارشد انجمن سرطان آمریکا می‌گوید مطالعه به طور واضحی از ارتباط بین فعالیت بدنی و سرطان سینه پس از یائسگی پشتیبانی می‌کند و هرچه فعالیت بدنی بیشتر باشد تاثیر پیشگیرانه آن نیز در برابر سرطان بیشتر است.

پزشکان رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم، تغییر سبک زندگی، ترک سیگار و عدم مصرف مشروبات الکلی و ورزش را از جمله عوامل پیشگیری از سرطان معرفی می‌کنند.

 

کد خبر 233899

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار