همشهری آنلاین: مطالعه محققان انگلیسی و کانادایی نشان می‌دهد که هرچه مردان مسن بیشتر پیاده روی کنند، سلامت روحی و روانی بیشتر و کیفیت زندگی بهتری را به دست خواهند آورد.

old men walking

دکتر «جف والنس» از دانشگاه آتاباسکا کانادا و سرپرست این پژوهش می‌گوید: امروزه با افزایش بیماری‌های مزمن، دیابت و قلبی و عروقی، سلامت مردان به یک نگرانی تبدیل شده و به ویژه سلامت مردان مسن نیز مورد غفلت قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، طی این تحقیق که از نخستین مطالعات دقیق بر تاثیر پیاده روی در کیفیت زندگی مردان مسن است، 385 مرد بالای 55 سال مورد بررسی قرار گرفت. 69 درصد از این افراد دچار اضافه وزن و 19 درصد نیز مبتلا به چاقی مفرط بودند.

به منظور انجام این پژوهش تمام سالمندان شرکت‌کننده در این مطالعه، به مدت سه روز متوالی گام شمار پوشیدند. پروفسور «نانت موتری» از دانشگاه ادینبورگ می‌گوید مردانی که بیشترین میزان پیاده‌روی را از خود نشان داده بودند در مقایسه با سایرین کیفیت مطلوب‌تری از زندگی را هم از نظر سلامت روانی و جسمی گزارش دادند.

وی در ادامه خاطرنشان کرده است که پیاده‌روی عادی در روز هم می‌تواند تاثیر مثبت خود را بگذارد اما هرچه این میزان بیشتر باشد، برای سلامت آنان بهتر خواهد بود.

این پژوهش در مجله American Journal of Health Promotion منتشر شده است.

 

کد خبر 217246

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار