همشهری آنلاین: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: بقاء و امنیت رژیم صهیونیستی یک روز بدون حمایت آمریکایی‌ها وجود نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در گردهمایی جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در استان اصفهان، سخن می‌گفت، به تحلیل شرائط کنونی منطقه پرداخت و گفت: همه پاسداران و فرماندهان ما بایستی از یک بینش جامع‌نگر نسبت به تغییر و تحولات جهانی، منطقه، ملی و حتی استانی خود برخوردار باشند. با نور علم و ایمان و بصیرت سیاسی می توان از انقلاب اسلامی پاسداری کرد.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد هم ماهیت و هم قلمرو قدرت در حال تغییر و تحول است. ماهیت قدرت از قدرت سخت به قدرت نرم و قدرت فرهنگی و سیاسی و قدرت اقتصادی در حال تغییر است و قلمرو قدرت در حال حرکت از نیم کره غربی به سمت نیمکره شرقی است و بطور خاص در حال حرکت از اروپا و آمریکا به سمت قاره آسیا است.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا افزود: شورای اطلاعات ملی آمریکا نیز در گزارش جهان در سال 2030 پیش‌بینی کرده است که قدرت از غرب عالم به سمت شرق عالم حرکت خواهد کرد و قدرت اقتصادی چین از آمریکا افزون‌تر خواهد شد. به نظر می‌رسد قدرت آسیایی مرکب از چین، هند، روسیه و ژاپن قدرت‌های بزرگ قرن بیست و یکم خواهند بود و ایران بایستی روابط همه جانبه خودش را با قدرت های آسیایی تقویت کند تا بتواند در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها ایستادگی و مقاومت کند تا به پیروزی برسد.

وی اضافه کرد: ما بایستی در جهان متغیر فعلی و سرعت پیشرفت تکنولوژی‌های جدید و فن آوری‌های اطلاعاتی، دوستان و دشمنان را درمیدان عمل بشناسیم و از ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی دولت تدبیر و امید برای برون رفت از وضعیت فعلی اقتصادی و سیاسی ملت عزیزمان ، بعنوان یک فرصت طلایی استفاده کنیم.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها با ملت ایران، گفت: آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها با جمهوری اسلامی ایران یک دشمنی دیرینه دارند و سیاست چماغ و هویج آمریکائی‌ها تغییر اساسی پیدا نکرده ، بلکه هر از چند گاهی یکی از آن دو را بیشتر می‌کنند.

سرلشکر صفوی در تشریح سیاست‌ها و اقدامات آمریکا در قبال منطقه و پیش بینی آینده منطقه گفت: باید تاسف خورد به حال رئیس جمهور آمریکا که تا این اندازه تحت تاثیر فشار و دروغ‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران قرار می‌گیرد و تغییر لحن و موضع نسبت به مسائل ایران می‌دهد. این ضعف استقلال فکری و سیاسی رئیس جمهور آمریکا را می‌رساند و یا نشان دهنده قدرت و نفوذ لابی صهیونیست‌ها در آمریکا و حضور 6 میلیون یهودی در آمریکا است.

وی اضافه کرد: بقاء و امنیت رژیم صهیونیستی یک روز بدون حمایت آمریکایی‌ها وجود نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رژیم‌های پادشاهی و مستبد و وابسته از شمال آفریقا تا غرب آسیا طی سالهای آینده و به احتمال زیاد با امواج بیداری اسلامی دچار تغییرات سیاسی خواهد شد و این مطلوب آمریکائی‌ها و صهیونیست‌ها نیست، لیکن یک سنت الهی و تاریخی است که شتاب آن تحت تاثیر سه عامل رهبری، ایدئولوژی و اراده جمعی ملت‌ها، خصوصا نخبگان آنها ست.

وی افزود: احتمال دیگر آن است که آمریکائی‌ها قدرت خود را به سمت جنوب شرق آسیا حرکت دهند، یعنی قدرت خود را به سمت چین و هند و کره شمالی حرکت دهند، چرا که آنها نگران تثبیت و رشد اقتصادی چین و همچنان نگران آینده سازمان همکاری شانگهای هستند که ایران هم عضو ناظر آن است و ای کاش دولت جدید هم وضعیت حضور دائم، یا خروج ایران از این سازمان را روشن می‌کرد و البته حضور ایران بسیار راهبردی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت فرماندهان دفاع مقدس در شناخت مسائل جهانی، گفت: فرماندهان و برادران عزیز، شناخت مجموعه مسائل کنونی جهان، یعنی فرهنگ، ارتباطات، اقتصاد، سیاست، تکنولوژی، سرمایه و مدیریت و داشتن راهبرد برای تامین امنیت ملی و مصالح ملی و منافع ملی یک ضرورت است.

وی افزود: اگر می‌خواهید خوب از انقلاب اسلامی پاسداری کنید لازم است منابع و سرچشمه های اقتدار ملی، قدرت درون ساخت و قدرت متکی به فرهنگ و تمدن، موقعیت سرزمینی و ویژگی‌ها و خصوصیات جمعی ملت خودمان را بشناسیم و دستاوردهای و فرهنگ دفاع مقدس را توسعه دهیم و علاوه بر آن راهبرد و ضعف دشمنان راهم بشناسیم، تا از دل فرصت ها و چالشها ، با داشتن راهبردی مشخص ، آینده ای روشن برای امنیت پایدار و پیشرفت اقتصادی، فرهنگی و علمی ملت و کشور عزیزمان فراهم کنیم.

صفوی در ادامه و در خصوص مسائل داخلی کشورمان گفت: نبایستی در باره دولت فعلی شتاب زده قضاوت کرد. تدبیر کلی حضرت آقا کمک و حمایت از دولت است. البته ملت هوشمند ما پس از 34 سال که از انقلاب می گذرد عملکرد دولت ها رامی بینند و قضاوت می کنند.

وی افزود: هم اکنون به فضل الهی دولت برخاسته از رای مردم، از حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و هماهنگی دو قوه مقننه و قضائیه و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تامین امنیت برخوردار است و ترکیب دولت از کارآمدی و تجربه خوبی برخوردار است. امید است تا شش ماه فعلی وضعیت قیمت‌ها و خصوصا مایحتاج عمومی مردم را تثبیت کنند و در برنامه سال 93 راهبرد های اقتصادی، فرهنگی و.. خود را برای رسیدن به وضعیت مطلوب و خروج از وضعیت نا مناسب فعلی روشن کنند.

کد خبر 233679
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی