گروه اقتصادی: بازار لوازم خانگی، رایانه‌ای و صوتی تصویری که در ماه‌های اخیر در برابر کاهش قیمت مقاومت کرده بود با آزاد شدن واردات گروه کالایی ۱۰، وارد فاز کاهش قیمت می‌شوند.

لوازم خانگی

به گزارش همشهری، سرانجام پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، دیروز رئیس‌کل گمرک ایران از ابلاغ مصوبه جدید وارداتی به گمرک خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در این مصوبه وضعیت واردات کالاهای مشمول اولویت دهم تعیین تکلیف شده است، پیش‌بینی می‌شود به‌زودی قیمت کالاهای مربوط به این اولویت در بازار کاهش یابد.

مسعود کرباسیان دیروز به ایرنا گفت: این مصوبه به کلیه گمرکات کشور برای عملیاتی شدن ابلاغ می‌شود. وی افزود: کالاهای مشمول اولویت دهم که تاکنون قبض انبار برای آنها صادر شده نیز پس از اخذ مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارز مورد نظر متقاضی ترخیص می‌شود.

به گفته کرباسیان این کالاها با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی ترخیص خواهد شد. کرباسیان همچنین با بیان اینکه براساس این مصوبه مغایرت‌هایی که در واردات کالا بوده رفع شده است، گفت: کالاهای وارداتی حداکثر با 10درصد ارزش پذیرفته شده و قرار است با کمک بانک مرکزی کالاهایی که 100درصد معادل ریالی آن پرداخت شده از بلاتکلیفی خارج شوند.

کد خبر 231428
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز