همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس؛ آرای صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را قابل اعتراض ندانستند.

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز مجلس(5 شهریور) در جریان بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 134 رأی موافق، یک مخالف و 7 ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر آراء صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی ندانستند.

به گزارش ایلنا، براساس ماده 45 لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز آراء شعب بدوی تعزیرات در مورد قاچاق کالا و ارز که ارزش آنها کمتر از بیست میلیون (20.000.000) ریال باشد، قطعی است. در سایر موارد آراء شعب ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ با درخواست محکومٌ ‏علیه قابل تجدیدنظرخواهی است.

تبصره 1- جهات تجدیدنظرخواهی در شعب تعزیرات حکومتی مطابق قانون آیین دادرسی کیفری است.

تبصره 2- آراء صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده های قاچاق کالا و ارز قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضائی نیست.

تبصره 3- آراء صادره از شعب بدوی تعزیرات حکومتی و دادگاه انقلاب در صورتی که مبنی بر برائت متهم باشد ظرف بیست‌روز از تاریخ ابلاغ و پس از درخواست «دادستان یا دستگاه مأمور» وصول درآمدهای دولت یا ستاد و یا عنداللزوم سازمان کاشف، قابل تجدیدنظرخواهی است. پرونده حسب مورد از سوی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا رئیس کل دادگستری استان برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب تجدیدنظر مربوطه ارجاع می شود. رأی شعبه تجدیدنظر قطعی و لازم‌الاجراء است.

کد خبر 228754
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز