همشهری آنلاین: قاضی‌پور:در این اصلاحیات مجازات قاچاقچیان حرفه ای بسیار کاهش یافته است که این موضوع موجب گسترش معضل قاچاق می‌شود./پورابراهیمی:افزایش جرایم لازم نیست.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 شهریور) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش قاچاق حرفه‌ای و سازمان یافته این لایحه با اصلاح و الحاق ماده 23 جهت تأمین نظر شورای نگهبان با 145 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر موافقت کردند.

به گزارش ایلنا، در این نشست نادر قاضی پور در مخالفت با اصلاحیات و الحاقیات ماده 23 گفت: متأسفانه در این اصلاحیات مجازات قاچاقچیان حرفه ای بسیار کاهش یافته است که این موضوع موجب گسترش معضل قاچاق می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس باید برای دفاع از منافع مردم از فعالیت قاچاقچیان جلوگیری کند، افزود: تحقق این امر نیازمند تصویب قوانین سختگیرانه است.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی در نشست امروز در موافقت با این اصلاحات گفت: به طور حتم جرایم باید اضافه شود اما به نظر ما اصلاحیات کنونی ماده 23 بسیار منطقی و براساس نظر قوه قضائیه بوده است لذا افزایش این جرایم لازم نیست.

براساس اصلاحیات و الحاقیات جدید ماده 23 درصورتی‌که قاچاق کالاهای ممنوع به‌نحو سازمان یافته ارتکاب یابد، مرتکب علاوه بر جزای نقدی مندرج در ماده(19) این قانون به‌ترتیب زیر محکوم می‌شود:

الف- درخصوص بند(الف) ماده(19) به نود و یک روز تا شش ماه حبس

ب- درخصوص بند(ب) ماده(19) به بیش از شش ماه تا دو سال حبس

پ- درخصوص بندهای (پ) و (ت) ماده(19) به حداکثر مجازات حبس مندرج در بندهای مذکور

کد خبر 228438
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی