همشهری آنلاین: عدلی منصور رییس جمهور موقت مصر گفت : چارچوب اساسنامه عدالت و آشتی ملی پی ریزی شده و در آن هیچکس مستثنی و کنار گذاشته نشده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره ، عدلی مصنور  در سخنرانی خود خطاب به ملت مصر در سالروز جنگ ششم اکتبر سال 1973 میلادی با رژیم صهیونیستی متعهد شد که امنیت و ثبات در مصر را برقرار کند.

وی تاکید کرد: مصر در حال گذر از مرحله حساسی است و برخی می خواهند تا این کشور را به سوی آشوب سوق دهند اما گردونه تاریخ در مصر به عقب بازنخواهد گشت . برخی سعی دارند مصر را به لبه پرتگاه بکشانند.

رییس جمهور موقت مصر افزود: ما در پاسخ به اراده ملت در انقلاب 30 ژوئن 2013 میلادی که ادامه انقلاب 25 ژانویه 2011 به شمار می رود، دولت ملی تشکیل و دستور دادیم تا موارد انحراف در قانون اساسی اصلاح شود .

عدلی تاکید کرد: ارتش و ملت مصر این کشور را به سمت ثبات پیش می برند اما برخی با در دست داشتن شعارهای دروغین می خواهند این کشور را به سمت ناشناخته ها و ناآرامی و خشونت و خونریزی و پرتگاه سوق می دهند.

هواداران مرسی امروز تظاهرات برگزار می کنند

از سویوی دیگر هواداران محمد مرسی رییس جمهور کنار گذاشته شده مصر برای بیست و یکمین روز متوالی به تظاهرات خود در میدان های قاهره و استان های مصر ادامه می دهند و روز جمعه خود را برای برگزاری تظاهرات میلیونی النصر آماده می کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره ، مخالفان مرسی نیز خواستار برگزاری تظاهرات گسترده روز جمعه در میدان التحریر شدند.

بر اساس این گزارش، هواداران مرسی به اعتصاب خود در میدان رابعه العدویه ادامه می دهند و اعتراضات آنها باعث ناخشنودی ساکنان منطقه شده است تا آنجا که حزب آزادی و عدالت شاخه جماعت اخوان المسلمین با صدور بیانیه ای به طور رسمی از آنها عذرخواهی کردند.

دو تظاهرات روز پنجشنبه در قاهره برگزار شد که یکی از آنها به سمت مقر امنیت ملی در حومه شهرک نصر و دیگری به سوی سفارت آمریکا و سفارتخانه های اروپایی بود تا بدین ترتیب مواضع کشورهای غربی نسبت به تحولات مصر را محکوم کنند که از آن به عنوان کودتا علیه قانون نام بردند.

کد خبر 223762
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی