همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه طرح بررسی اصلاح حوزه‌های انتخابیه مجلس در دستورکار هفته آینده کمیسیون نیست، گفت: طرح انتقال پایتخت هفته آینده در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بررسی می‌شود.

امیر خجسته  با اشاره به جلسات هفته آینده کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: طرح بررسی اصلاح حوزه‌های انتخابیه مجلس در دستورکار هفته آینده کمیسیون نیست و این طرح در آینده‌ای نزدیک بررسی می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین ، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در جلسه هفته آینده کمیسیون شوراها به بررسی طرح انتقال پایتخت می‌پردازد٬ تصریح کرد: کمیسیون هفته آینده میزبان نمایندگانی است که طرح انتقال پایتخت را تدوین کرده‌اند تا با جمع بندی نهایی کلیات آن را به تصویب برسد.

خجسته افزود: کلانشهر تهران به عنوان مرکز اصلی سیاسی اقتصادی و جمعیتی کشور در پی رشد فزاینده و شتابان خود در طی ده های اخیر با چالش های محتوای و زیر ساختی عمیقی همچون انتقال صنایع تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری و تمرکز زدایی روبه رو است.
وی ادامه داد: با وجود راهکارهایی همچون معافیت مالیاتی، راهبرد توسعه شهرهای میانی، تفرق آموزش فرهنگی و انشعاب شهرهای اصلی در شبکه منظم اما همچنان بسیاری از تهدیدات متوجه کلان شهر تهران است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با استماع نظرات و پیشنهادات نمایندگان سعی خواهیم داشت به یک راهبرد منطقی برای تمرکز زدایی از کلانشهر تهران دست پیدا کنیم.

کد خبر 222631

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار