همشهری‌آنلاین: کتاب «رستاخیز کلمات» محمد رضا شفیعی کدکنی به عنوان کاندیدای دریافت یازدهمین جایزه قلم زرین معرفی شد.

kadkani

رضا اسماعیلی دبیر یازدهمین دوره جایزه قلم زرین در گفتگو با مهر از نهایی شدن اسامی کاندیداهای این جایزه ادبی در بخش نقد ادبی و پژوهش خبر داد و گفت: هیئت داوران این دوره از جایزه سه اثر «رستاخیز کلمات» اثر محمد رضا شفیعی کدکنی، «سبک شناسی» اثر محمود فتوحی و «رویات شناسی داستان‌های مثنوی» اثر سمیرا بامشکی را نامزد دریافت این جایزه اعلام کرده است.

وی افزود: مراسم اختامیه این جایزه روز 15 تیر و در محل «باغ زیبا» زوارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

به گفته اسماعیلی اسامی هیئت داوارن این جایزه نیز همزمان با مراسم اختتامیه این جایزه منتشر خواهد شد.

اسماعیلی پیش از این نیز در گفتگو با مهر نامزدهای این جایزه ادبی در سال جاری را در بخش داستان دو کتاب «قیدار» نوشته رضا امیرخانی و «جمجمه‌ات را قرض بده برادر» نوشته مرتضی کربلایی لو اعلام کرده بود.

همچنین بنا بر اعلام دبیر یازدهمین دوره جایزه قلم زرین در بخش شعر نیز کتاب‌های «صبح بنارس» سروده علیرضا قزوه، «خورشیدهای توامان» سروده حسنی محمد زاده، «سکوت‌های کاهگلی» سروده رضا شیبانی اصل، «عاشقانه‌های کهن‌سالی» سروده خسرو احتشامی، «گلفروش مسلمان»سروده مجید سعدآبادی و «بی‌خبری‌ها» سروده میلاد عرفان‌پور را کاندیدای دریافت جایزه قلم زرین معرفی کرده بود.

یادآوری می‌شود که جایزه قلم زرین در سال‌های گذشته در محل انجمن قلم ایران اهدا می‌شد و امسال برای نخستین بار مکان برگزاری مراسم پایانی این جایزه ادبی به "باغ زیبا" تغییر کرده است.

کد خبر 219905
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز