همشهری آنلاین: کاخ سفید در پی پیروزی حسن روحانی اعلام کرد که برای تعامل مستقیم با ایران درباره برنامه هسته‌یی آمادگی دارد.

ایسنا نوشت: در پی رقم خوردن حماسه سیاسی در ایران با حضور پرشکوه ملت در پای صندوق های رای و پیروزی حسن روحانی در این انتخابات،کاخ سفید برای تعامل مستقیم با ایران درباره برنامه هسته‌یی اعلام آمادگی کرد.

خبرگزاری فرانسه، گزارش داد: کاخ سفید افزود که چنین تعاملی با هدف رسیدن به «یک راه‌حل دیپلماتیک که به نگرانی‌های جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌یی ایران به طور کامل پاسخ دهد» انجام خواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید در این باره آمده است: آمریکا همچنان برای تعامل مستقیم با دولت ایران در راستای رسیدن به یک راه‌حل دیپماتیک که به طور کامل به نگرانی‌های جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌یی ایران پاسخ بدهد آمادگی دارد.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فیلیپ جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا به ایرانی‌ها برای شجاعت حضور در انتخابات تبریک می‌گوید.

وی ضمن تکرار ادعاهای پیشین دولت آمریکا در نبود شفافیت در انتخابات ایران گفت: مردم ایران مصمم بودند آینده خود را شکل دهند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز ملت ایران را تحسین کرد و افزود: روحانی رییس جمهور منتخب در طول رقابت‌های انتخاباتی بارها متعهد به احیا و گسترش آزادی برای همه ایرانی‌ها شد. در ماه‌های پیش رو او فرصت دارد به وعده‌هایش در برابر ملت ایران عمل کند.

کارنی، گفت: امیدواریم دولت ایران در برابر اراده ملت ایران سر فرو آورده و انتخاب‌های مسوولانه را داشته باشد که آینده‌ای بهتر را برای همه ایرانی‌ها بسازد.

وی در عین حال تاکید کرد که این انتخابات موضع دولت آمریکا را در برابر دولت ایران تغییر نداده است.

 

کد خبر 219049
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز