همشهری آنلاین: مدیر عامل خانه تئاتر از امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی برای راه‌اندازی خانه هنرمندان سالمند خبر داد.

ایرج راد به خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: آقای دکتر نبی‌نژاد، مسؤول پیگیری خانه هنرمندان سالمند در بهزیستی در تماسی با خانه تئاتر اعلام کرد هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای میان ما و آنها امضاء می‌شود و بر اساس آن در دو، سه ماه آینده خانه هنرمندان سالمند مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نایب رئیس هیات مدیره خانه تئاتر که چندی پیش با همراهی عزت‌الله انتظامی از مکان انتخاب شده برای خانه هنرمندان سالمند بازدید کرده بود، یادآور شد: ساختمانی که چندی پیش بازدید کردیم، ساختمانی نوساز است که تقریبا آماده شده و فقط نیازمند تغییرات تکمیلی است که قرار است تا دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

راد در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره‌ی اضافه شدن تبصره‌ای برای بیمه هنرمندان زن و مرد بالای 45 و 50 سال که قبلا هم پیگیری شده بود، افزود: هنوز در این مورد اتفاقی نیفتاده اما تنها راهی که قدری پروسه درمان هنرمندان بیمار را تسریع می‌کند، استفاده آنها از بیمه ایرانیان است.

او توضیح داد: هنرمندانی که بیمه نسیتند می‌توانند از بیمه ایرانیان استفاده کنند. این بیمه چیزی شبیه بیمه خدمات درمانی است و هنرمندان، با پرداخت مبلغ اندکی به عنوان حق عضویت، از خدمات درمانی بهره‌مند خواهند شد؛ ضمن اینکه این افراد می‌توانند از بیمه تکمیلی هم استفاده کنند.

این هنرمند تئاتر در عین حال یادآور شد: این بیمه شامل پوشش بیمه بازنشستگی و ازکارافتادگی نخواهد شد، اما در هر حال دوستانی داشته‌ایم که با مراجعه به بیمه ایرانیان مشکل‌شان برای بیمه تکمیلی حل شده است و از خدمات درمانی هم بهره‌مند شده‌اند.

کد خبر 215326
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز