یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: طالبان افغانستان اعلام کرد که این گروه تصمیم آلمان را برای نگه داشتن سربازان آلمانی در افغانستان پس از آنکه بیشتر سربازان ناتو سال آینده میلادی این کشور ترک می‌کنند، به شدت محکوم می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یوتایتدپرس، پایگاه اینترنتی خامه پرس گزارش داد، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان طی بیانیه‌ای تصریح کرد: ما تصمیم آلمان برای طولانی‌تر کردن اشغال افغانستان و نیز کشتار و ظلم آنها به ملت به ستوه آمده افغانستان را قویا محکوم می‌کنیم.

وی هشدار داد: دخالت مداوم آلمان در این جنگ آمریکا باعث خواهد شد طالبان در برابر این کشور یک موضع خشن اتخاذ کند و آلمان را با عملیات ویژه تاکتیکی هدف قرار دهد؛ حملاتی که آلمانها را از تصمیم غیرمنطقی‌شان پشیمان می‌کند.

دولت آلمان که سومین نیروی بزرگ از سربازان خارجی را در افغانستان مستقر کرده است، اخیرا اعلام کرد، پس از اتمام عملیات نظامی ناتو در سال 2014، 800 آموزش دهنده نظامی را در افغانستان نگه خواهد داشت.

دولت آلمان 4200 سرباز در افغانستان دارد که این میزان نسبت به استقرار اولیه آنها که بیش از 5000 نفر بودند، کاهش یافته است.

ناتو قصد دارد پس از سال 2014 هشت تا 12 هزار سرباز در افغانستان نگه دارد تا ارتش افغانستان را آموزش داده و یاری‌رسان آنها باشند.

کد خبر 210362
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار