همشهری آنلاین: رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با تایید کاهش کیفیت برنج پاکستانی از کاهش استقبال مردم در استفاده از برنج پاکستانی خبر داد.

برنج

قاسم علی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برنج پاکستانی تنها در مناطق شرقی کشور همچون استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و مقدار اندکی در استان کرمان استفاده می‌شود.

وی در حالی این اظهار نظر را کرد که پایگاه اطلاع‌رسانی بیزینس ریکوردر در آخرین گزارش خود اعلام کرد برنج‌های پاکستانی کیفیت سال‌های قبل خود را از دست داده‌اند.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: در حال حاضر برنج تایلندی به دلیل ارزان قیمت بودن، برنج اروگوئه به دلیل عرضه با کوپن در سال‌های قبل، برنج آرژانتینی به دلیل قیمت خوب و برنج هندی به دلیل خشک پخت بودن در آشپزخانه‌های صنعتی بیشتر از برنج پاکستانی مورد استقبال قرار گرفته است.

حسنی ادامه داد: در بیشتر آشپزخانه‌ها در هر وعده پخت 70 درصد از برنج هندی و 30 درصد از برنج ارگوئه‌ای و آرژانتینی مخلوط می‌شود.

وی بیان کرد: 33 درصد از حجم فروش برنج کشور مربوط به برنج ایرانی است که با قیمت کیلویی 6300 تومان عرضه می‌شود و کسانی که به کیفیت و طعم اهمیت می‌دهند به دنبال این نوع برنج هستند.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی خاطرنشان کرد: قیمت برنج وارداتی شناور و بنا بر فاکتور خرید و سود متعارف در سطح شهر عرضه می‌شود که قیمت برنج ارگوئه‌ای 2175 و آرژانتینی کیلویی 2300 تومان است.

حسنی در پایان گفت: حاشیه سود قانونی تاجر 15 درصد، بنکدار چهار درصد و خرده فروش 12 درصد بیش از فاکتور رسمی در هنگام خرید است.

کد خبر 210241

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار