همشهری آنلاین: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه کنترل بازار روز سه شنبه با حضور وزیر دادگستری گفت: مقرر شد تا قیمت خرید تضمینی مرغ از 4800 به 5300 تومان افزایش یابد.

مهر نوشت: حسن رادمرد گفت: جلسه روز سه شنبه کارگروه کنترل بازار در دفتر وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر دادگستری برگزار شد که در آن در رابطه با افزایش قیمت خرید تضمینی مرغ به منظور جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان تصمیم گیری شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در روزهای اخیر همزمان با افزایش تولید، تولیدکنندگان مرغ خواستار تلاش بیشتر دولت برای جمع آوری و ذخیره سازی مرغ از بازار شده بودند که بر این اساس، در جلسه روز سه شنبه مقرر شد تا شرکت پشتیبانی امور دام کشور، مازاد مرغ تولیدی مرغداران را با قیمت 5300 تومان در سراسر کشور خریداری کند.

وی تصریح کرد: تا پیش از این، نرخ خرید تضمینی مرغ 4800 تومان بوده است اما باید توجه داشت که افزایش قیمت خرید تضمینی مرغ، به معنای افزایش قیمت مرغ در سطح خرده فروشی نیست و قیمت مرغ در سطح بازار باید همچنان همان 5700 تومان باشد.

تولیدکنندگان مرغ در روزهای اخیر از دولت تقاضا داشتند تا به خرید مرغ از مرغداران و ذخیره سازی آن بپردازد تا تولیدکنندگان ضرر نکرده و برای تولید بعدی آماده باشند.

کد خبر 209660
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار