همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: دشمن ما در هر شرایطی که باشد، آسیب پذیری های استراتژیک فراوانی دارد که ما در محاسبات خود آنها را از نظر دور نگه نداشته‌ایم.

دریادار علی فدوی

به گزارش خبرگزاری فارس، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی که پس از پایان تعطیلات سال نو و در جمع کارکنان ستاد این نیرو در بندرعباس ایراد کرد، ضمن تأکید بر جنبه‌های حکیمانه و مدبرانه رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال 92 خاطرنشان کرد: حماسه سازی در ابعاد سیاسی و اقتصادی با کار فوق العاده حاصل می‌شود و مستلزم تلاش و پشتکاری بالاتر از شرایط عادی و روزمره است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پشتوانه فکری و تدبیری را برای انجام کارها یک ضرورت توصیف کرد و گفت: اگر چه حجم و میزان کار برای خلق حماسه در ابعادی که مقام عظمای ولایت تصریح فرمودند بسیار مهم است اما تفکر و عمل مدبرانه بخش تفکیک ناپذیر تحقق این هدف ارزشمند است.

وی افزود: برای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی همه باید سهیم باشند و در این میان نیروی دریایی سپاه مصمم است تا با توجه به نقش مؤثری که در طول سال های اخیر در ابعاد مختلف ایفا کرده و همچنین با توجه به استقرار در یکی از مهم ترین و حساس ترین حوزه های مأموریت، اهتمام مضاعفی برای تحقق این امر داشته باشد.

فدوی با اشاره به توفیقات شگرف به دست آمده در طول حیات پربرکت انقلاب اسلامی، بر تلاش مسئولان برای رهایی اقتصادی کشور از اتکا به فروش نفت، گفت: اگر اتکا به فروش نفت خام از چرخه اقتصادی کشور حذف شود، موفقیت بسیار بزرگی حاصل شده است که امیدواریم تدابیر هدفمندتر و مؤثرتری برای دستیابی به این مهم دنبال شود.

فدوی عنصر انسان و مدیریت را در خلق حماسه اقتصادی بسیار تأثیرگذار توصیف کرد و گفت: اعمال خلاقیت و ابتکار جایگزین بسیار مناسبی برای رفع برخی از مشکلات اقتصادی است.

وی افزود: ظرفیت های انسانی سپاه به گونه ای است که می تواند در رفع نقیصه ها و تحقق حماسه اقتصادی نیز بیش از گذشته نقشی اساسی داشته باشد.

فدوی توجه به ایجاد زیر ساخت های لازم در زمینه های دفاعی و امنیتی در حوزه خلیج فارس را از جمله استراتژی‌های نیروی دریایی سپاه توصیف کرد و گفت: با همت و تلاش همکارانمان در بخش های مختلف نیروی دریایی سپاه توانسته ایم زیرساخت های خوبی را برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه خلیج فارس فراهم کنیم.

وی افزود: ما معتقدیم که به دور از هیاهوهای معمول باید در مباحث زیرساختی به نقطه ای دست پیدا کنیم که هیچ متجاوزی حتی جرأت راه دادن خیال ماجراجویی در حوزه خلیج فارس را نیز به مخیله خود پیدا نکند.

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود تبعیت و فرمانبری از مقام معظم رهبری را در شور و نشاط بخشیدن به فضای انتخاباتی و حضور آگاهانه و پرشور مردم در صحنه مشارکت جمعی را زمینه ساز تحقق حماسی سیاسی عنوان کرد و گفت: سپاه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری به هیچ وجه وارد مصادیق کاندیداها نخواهد شد.

وی افزود: اهتمام ما کمک به افزایش شور و نشاط و ارتقای مشارکت مردمی در موضوع انتخابات و توجه به عنصر آگاهی و بصیرت است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به عوامل توان رزم نیروی دریایی سپاه در حوزه شناوری، موشکی، هوادریا و تکاوری، خاطرنشان کرد: نقطه عطف همه این عوامل نیروی انسانی مؤمن و متعهدی است که ضمن خودسازی معنوی و مراقبه دائمی، در ارائه سبک زندگی نیز الگوساز است.

وی در ادامه گفت: دشمن ما در هر شرایطی که باشد، آسیب پذیری های استراتژیک فراوانی دارد که ما در محاسبات خود آنها را از نظر دور نگه نداشته‌ایم.

فدوی به دیدار اخیر خود در سال جدید با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: معظم له در این دیدار فرمودند که پیام تبریک ایشان را به مناسب سال نو به دریادلان نیروی دریایی سپاه ابلاغ کنیم.

کد خبر 208110

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار