جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصمیم‌گیری کمیسیون ماده یک در مورد تعرفه واردات خودرو در جلسات آتی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تعرفه واردات خودرو به 40 درصد کاهش خواهد یافت.

 واردات خودرو

حمید صافدل در گفتگو با مهر گفت: دولت تصمیم دارد به منظور افزایش رقابت پذیری در بازار خودرو و حفظ منافع مصرف کنندگان تعرفه خودرو را کاهش دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس، کمیسیون ماده 1 در جلسه‌ای که در هفته های آینده برگزار خواهد کرد، این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی افزود: بر این اساس، پیش بینی می شود که تعرفه واردات خودرو براساس محاسبات به حدود 40 درصد کاهش یابد.

به گفته صافدل، در سال 91 با تغییر مبنای ارز مبادله ای به جای ارز مرجع در محاسبات گمرکی تعرفه تمامی کالاها کاهش یافت و به تبع آن تعرفه واردات خودرو نیز از 90 درصد به 45 درصد رسید.

وی اظهار داشت: امسال هم با کاهش 5 درصدی تعرفه واردات خودرو بر اساس مصوبه دولت، پیش بینی می شود که تعرفه واردات خودرو به 40 درصد برسد.

لازم به ذکر است، وزیر صنعت، معدن و تجارت 9 اسفند سال گذشته اعلام کرده بود؛ تعرفه واردات خودرو برای سال آینده با کاهش ۵ درصدی به ۴۰ درصد با محاسبه ارز مبادلاتی می‌رسد و این آمادگی در دولت وجود دارد تا کمتر هم شود.

کد خبر 207348
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز