همشهری آنلاین: رئیس شورای رقابت اعلام کرد: در جلسه عصر یکشنبه 91/12/20 این شورا دستورالعمل موقتی قیمت‌گذاری خودرو به تصویب رسید تا فعلا براساس این دستورالعمل، قیمت‌ها تعیین و اعلام شود.

پژمان

جمشید پژویان در گفتگو با مهر درباره نتایج جلسه عصر یکشنبه 91/12/20  شورای رقابت که موضوع دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را در دستور کار داشت، گفت: در این جلسه که همه اعضا حضور داشتند، دستورالعملی برای راهنمایی کارگروه خودرو توسط شورای رقابت صادر شد.

رئیس شورای رقابت اظهار داشت: همچنین فرصت 21 روزه کاری به مرکز ملی رقابت داده شد تا در این مدت قیمت‌های واقعی را پس از بررسی‌های لازم استخراج کند تا در این باره تصمیم گیری شود.

پژویان در عین حال اعلام کرد: برای اینکه در این مدت معاملات خودرو متوقف نشود، دستورالعمل موقتی قیمت‌گذاری خودرو به تصویب رسید. برهمین اساس، مقرر شد فعلا قیمت خودرو براساس نرخ مصوبه قبل از شهریورماه 91 به علاوه نرخ تورم بخشی در نیمه دوم سال تعیین و اعلام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش قیمت 400 هزار تا 4 میلیون تومانی خودرو با این دستورالعمل ملغی می‌شود یا خیر؟ گفت: اگر میزان کاهش قیمت‌ها منطبق بر این دستورالعمل باشد، مسئله ای نخواهد داشت، در غیر اینصورت و در صورتی که بیش از آن رقم باشد، قیمت‌ها غیرقانونی خواهد بود.

کد خبر 204845
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار