همایش توسعه کارآفرینی از نگاه تحول بنیادین با هدف مهارت‌آموزی و آماده‌کردن دانش‌آموزان برای اشتغال، از امروز به‌مدت دو روز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود.

همایش

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفته که از صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی برای حضور در این همایش دعوت به عمل آمده و آشناکردن معلمان، دانش‌آموزان و اولیای مدارس با نگاه جدی و تحولی آموزش و پرورش در زمینه کارآفرینی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در برگزاری همایش توسعه کارآفرینی است. برگزاری این همایش‌ها در حالی است که از ابتدای سال 91تاکنون حتی یک ریال سرانه به مدارس عادی دولتی پرداخت نشده است و مدیران مدارس برای اداره واحدهای آموزشی از پدران و مادران دانش‌آموزان به طرق مختلف پول گرفته‌اند.

اردیبهشت سال90 وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش همشهری مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای سرانه مدارس دارید، اعلام کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که وقتی بودجه‌ای مانند سرانه پرورشی یا ورزشی به مدارس اختصاص می‌یابد مستقیما به‌حساب مدارس واریز شود. اگر همه کارها براساس مدرسه تعریف شود، اعتبار مدارس افزایش می‌یابد و در واقع مدرسه‌محوری مدنظر ماست. همه چیز باید در مدرسه تعریف شود و نباید بودجه مدارس در وزارتخانه هزینه شود. امسال وزارت آموزش و پرورش همایش‌های مختلفی در کشور برگزار کرده که با هزینه برگزاری همایش‌ها می‌توانست به بسیاری از مدارس دولتی عادی که فرزندان خانواده‌های کم‌بضاعت در آنها درس می‌خوانند سرانه پرداخت کند. 

کد خبر 203874

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار