همشهری آنلاین: یک مقام حزب‌الله لبنان اعلام کرد طی درگیری‌هایی که در مرز سوریه و لبنان رخ داده است، دستکم سه لبنانی شیعه کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند.

مرز لبنان و سوریه

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، این مقام عضو حزب‌الله لبنان تاکید کرد که این افراد در تلاش برای دفاع از خود بودند که در درگیری با اعضای "ارتش آزاد سوریه" (گروه اصلی مخالفان سوری) کشته شدند.

این مقام گفت: دو لبنانی در جریان درگیری‌ها کشته شدند اما نفر سوم بر اساس شدت جراحت جان خود را از دست داد.

این مقام تصریح کرد که آنها مقیم سوریه بودند و یکی از آنها در سوریه دفن شده است.

این در حالی است که مخالفان سوریه اعلام کردند که دستکم در این درگیری‌ها یکی از اعضای حزب‌الله لبنان و پنج تن از اعضای مخالفان سوریه کشته شدند.

شبکه المنار وابسته به حزب‌الله لبنان نیز اعلام کرد که روستای القصر در مرزهای سوریه و لبنان که در منطقه ریف حمص قرار دارد با دو موشک هدف قرار گرفته است.

این در حالی است که "هیات کل انقلاب سوریه"، از گروه‌های مخالف سوری؛ مدعی شده است که ارتش آزاد در درگیری در مرزهای سوریه-لبنان 12 عضو حزب‌الله لبنان را کشته است.

در ادامه درگیری‌های سوریه نیز گزارش شده که دمشق در اطراف پایانه اصلی اتوبوس‌های این شهر شاهد درگیری بوده و همچنین درگیری‌ها در اطراف سیدالزینب، داریا و حرستا در ریف دمشق ادامه دارد.

در حلب نیز درگیری‌ها در اطراف دو فرودگاه بین‌المللی حلب و فرودگاه نظامی النیرب ادامه دارد. در ادلب نیز درگیری‌ها در دو منطقه وادی ضیف و حامدیه ادامه یافت.

 

کد خبر 201968
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار