همشهری آنلاین: هیات انتخاب هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی معرفی شدند.

جشنواره سینمایی

به گزارش ایسنا، هیاتی متشکل از: فرهاد ورهرام، دکتر علیرضا گلپایگانی، شهروز توکل، پریوش نظریه و مرجان اشرفی‌زاده کار ارزیابی و انتخاب آثار رسیده به دبیرخانه این دوره از جشنواره پروین اعتصامی را برعهده خواهند داشت.

فرهاد ورهرام دانش آموخته دانشکده هنرهای دراماتیک در رشته کارگردانی سینما است. از سال 1352 به صورت حرفه ای کار سینمایی خود را آغاز کرده است.

ورهرام همچنین در زمینه عکاسی از مجموعه عکس های خود چندین نمایشگاه برگزار کرده است.

ورهرام به خاطر 20 فیلم مستند کوتاه و بلندی که ساخته جوایز داخلی و جهانی زیادی دریافت کرده است و صدها نقد و بررسی درباره آثار سینمای مستند ورهرام منتشر شده است.

سید علیرضا گلپایگانی، متولد 1339 اهواز و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر- کارگردان و تهیه کننده انیمیشن است.

وی مدرس انیمیشن، مدیر مسئول نشریه تخصصی انیمیشن "سیمیا" و ترجمه کتاب"چگونه شخصیتهای انیمیشنی را متحرک سازی کنیم" در پرونده کاری خود دارد.

همچنین وی چندین دوره عضو هیات های انتخاب و داوری جشنواره های مختلف از جمله فیلم کوتاه تهران، رویش، پویانمایی تهران، جشنواره دانشجویی نهال و ... بوده است.

شهروز توکل، متولد ۱۳۵۷ تهران و فارغ التحصیل مدرسه عالی فیلم تهران است.

وی سابقه تدریس تدوین غیرخطی و زیبایی شناسی تدوین در دانشگاه های فرهنگ و هنر و همچنین سابقه همکاری با بهرام بیضایی، مهرداد اسکویی و سعید عقیقی را به عنوان تدوینگر در پرونده کاری خود دارد.

وی تاکنون بیش از 7 فیلم مستند ساخته است و عضو انجمن مستندسازان اروپا نیز است.

پریوش نظریه، سال 1348 در گچساران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته تئاتر از دانشگاه هنر به پایان رساند.

از فعالیت های وی در زمینه تئاتر می‌توان به بازی در تئاتر کولی و کارگردانی تئاتر عروسکی "میوه ممنوع" اشاره کرد.

وی همچنین در زمینه سینما در فیلم هایی چون: "عروس حلبچه"، "پدر"، "سجده برآب"، "دوئل"، "پاداش سکوت" و "دوزخ برزخ بهشت" ایفای نقش کرده است.

نظریه ساخت مستند "کولی ها" ، "من و عروسکم"، "سوت ماگ" و "هورامان" را در کارنامه کاری خود دارد.

مرجان اشرفی زاده، متولد 1360 در تهران و لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر می‌باشد.

وی ساخت بیش از 15 فیلم کوتاه و مستند را در کارنامه دارد که در اکثر جشنواره های داخلی و خارجی موفق به کسب جایزه شده است.

همچنین وی تله فیلم ها و فیلم‌های ویدئویی شاخصی ساخته است که از این میان می‌توان به "نامه های خیس" فیلم تحسین شده اولین جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران اشاره‌ای داشت.

وی داوری در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره فیلم کیش، جشنواره فیلم رضوی، جشنواره فیلم 100، جشنواره سینما حققیت و ... را هم در کارنامه هنری خود دارد.

هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی با موضوع نقش زن در تنظیم اقتصاد خانواده مختص زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن از تاریخ 1 تا 4 اسفندماه به دبیری مازیار رضاخانی در تهران برگزار می‌شود.

 

کد خبر 198696

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز