مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۱
۰ نفر

اصفهان: گویا این روزها استان اصفهان هم در رقابت با کلانشهری مثل تهران به‌خاطر مراجعه‌کنندگان به بیمارستان به‌خاطر آلودگی هوا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی- عروقی چیزی کم نیاورده است.

اصفهان - آلودگی هوا

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان درصد بالای مرگ‌ومیر افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی و تنفسی را تایید می‌‌کند.

مجتبی کاظمی به ایمنا گفت: نگاهی به وضعیت فوت‌شدگان استان در سال گذشته حاکی از آن است که شهروندان اصفهانی شاید در زمره کسانی باشند که توجه لازم و کافی به سلامت و چگونه زیستن خود ندارند و این مسئله سبب می‌شود زودتر از آنچه باید، موعد مرگشان فرا رسد. شاید این نکته از زبان مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اینگونه بیان ‌شود که شهروندان توجه کافی به سلامت خود نشان نمی‌دهند اما واقعیت این است که آلودگی هوای اصفهان در سال90 و طی چند روز گذشته باعث شده تا سلامتی شهروندان اصفهانی‌ به‌شدت به خطر بیفتد. به‌طور نمونه طی چند روز گذشته آمارها بیانگر افزایش 20درصدی مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های اصفهان به‌خاطر آلودگی هواست.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این رابطه گفت: این افزایش بی‌رویه نشان‌دهنده تأثیر آلودگی هوا روی شهروندان است و باید برای کاهش آلودگی هوا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد. عباس حاج‌رسولی‌ها اظهار کرد: هر‌ساله ۱۵۰دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی می‌شد که این امر دوسال است محقق نشده و فرسوده‌شدن ناوگان اتوبوسرانی اصفهان در افزایش آلودگی‌ها بسیار مؤثر بوده است. وی ادامه داد: ما نیاز به خرید ۳۰۰ دستگاه اتوبوس داریم لذا اگر عوارضی برای خرید اتوبوس از مردم گرفته شود به نفع آنهاست.

کد خبر 193736

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار