همشهری آنلاین: گالری مژده که چند ماه گذشته را به دلیل باز تعریف‌های سیاست‌های کاری خویش و انتخاب هنرمندان مناسب، به صورت نیمه تعطیل سپری کرده بود، عصر جمعه 17 آذرماه با برپایی نمایشگاهی در خور توجه از دو استاد صاحب نام نقاشی و مجسمه فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد.

به گزارش همشهری آنلاین، مژده طباطبایی مدیر گالری مژده با اعلام این خبر گفت: «در روند پیش رو به موازات هنر معاصر، دقت نظر ویژه ای به معرفی هنر مدرنیستی ایران خواهیم داشت و در کنار جوانان هنرمند، نمایش آثاری تازه از بزرگان هنر را نیز در صدر فهرست برنامه هایمان قرار داده ایم که اتفاقا همین نمایشگاه 17 آذرماه موید این دو رویکرد است».

عصر جمعه پیش رو، 12 نقاشی تازه از منوچهر نیازی، یکی از پیشگامان هنر مدرنیستی ایران و 8 مجسمه تا به حال دیده نشده از بهمن آزموده در بازگشایی گالری مژده رونمایی می‌شوند.

منوچهر نیازی در آثار تازه اش در گالری مژده، همچنان نقاشی هایی با روحی لطیف، طبیعت گرایانه و در عین حال برخوردی انتزاعی و تا اندازه ای فانتزی را ارائه می‌کند که برای دوستداران آثار او جالب توجه خواهد بود.

آثار نیازی در سال های گذشته علاوه بر گالری های معتبر تهران در کشورهایی نظیر آمریکا، استرالیا، چین، کره، فرانسه، ایتالیا،... نیز به معرض نمایش درآمده اند.

اما بهمن آزموده، مجسمه سازی خود آموخته که همیشه طبیعت و ادبیات را معلمان خود قلمداد نموده و دراین سالها غزال های خوش تراش او با کشیدگی پاها و ظرافت شاخ ها شهرت بسیار یافته اند.

از آزموده که عضو کمیته هنرهای سنتی فرهنگستان هنر است و نمایشگاه های موفق متعددی در داخل و خارج کشور برپا کرده در گالری مژده هشت مجسمه رونمایی می‌شود که برخی فرم های انتزاعی چشمگیری دارند که اشارت هایی استعاره گونه به گره‌های درونی وجودی انسان دارند.

این نمایشگاه به مدت 5 روز در گالری مژده واقع در سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک 27 واحد یک برپا خواهد بود و علاقمندان می‌توانند از ساعت 16 تا 20 از آن دیدن کنند.

کد خبر 193303

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز