همشهری آنلاین: یکی از سرورهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعاتی مربوط به ده‌ها تن از کارکنان این سازمان ربوده شده است. این اطلاعات در وب‌سایتی به نام «پرستو» منتشر گردیده است.

همشهری آنلاین، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۲۷ نوامبر ( ۷ آذر) از حمله هکرها به یکی از سرورهای خود خبر داده است. طبق اعلام این سازمان، اطلاعات شخصی مربوط به بیش از یکصد تن از کارکنان، از جمله آدرس‌ایمیل‌های آنان ربوده شده و روز یکشنبه (۲۵ نوامبر) در وب‌سایتی به نام «پرستو» منتشر شده است.

در وب‌سایت مزبور همچنین پیامی به انتشار رسیده که در آن آمده است، اگر حملات به پژوهشگران هسته‌ای ایران ادامه یابند، اطلاعات حساس دیگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سوی هکرها منتشر خواهد شد.

در طی سال‌های گذشته شماری از محققان هسته‌ای ایران مورد سوءقصد گرفته و جان خود را از دست داده بودند. رهبری جمهوری اسلامی، اسرائیل و آمریکا را عامل این سوءقصد‌ها می‌داند. این دوکشور این اتهامات را رد کرده‌اند.

گیل تودور، سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین ضمن ابراز تاسف از بروز چنین رویدادی گفت که سروری که مورد حمله گرفته، قدیمی بوده و استفاده از آن چندی پیش متوقف شده بود.

وی افزود که کارشناسان این سازمان مشغول بررسی کم و کیف این حمله‌ی هکری هستند تا همچنین بتوانند حفاظت از اطلاعات موجود را تضمین کنند.

خبرگزاری آلمان به نقل از منبعی موثق در آژانس انرژی اتمی در وین گزارش داد که به اعتقاد مسئولان این سازمان، این حمله‌ی هکری احتمالا دستوری حکومتی نبوده، چرا که شیوه انجام آن "بیش از اندازه ناشیانه" بوده است.

کد خبر 192663
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها