همشهری آنلاین: هیئت پارلمانی آلمان که روز یکشنبه به ایران سفر کرده است روز دوشنبه با حضور در قم با آیت‌الله جوادی آملی استاد برجسته حوزه علمیه قم دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، هیئت پارلمانی آلمان که در بین آنها نام کریستین مولر، معاون سابق وزارت خارجه این کشور به چشم می‌خورد، به منظور بازدید از مناطق تفریحی و گفت‌وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ایران سفر کرده‌اند و امروز وارد قم شدند.

این هیئت به دعوت دانشگاه ادیان و مذاهب به قم سفر کرده و ظهر روز دوشنبه با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

دیدار و گفتگوی هیئت پارلمانی آلمانی با این استاد برجسته حوزه علمیه قم و مفسر بزرگ قرآن به طور خصوصی و بدون حضور خبرنگاران در موسسه اسرا برگزار شد.

این هیئت به ریاست بیژن جیرسرایی عضو ایرانی پارلمان آلمان و با حضور خانم کریستین مولر از حزب سبزهای پارلمان آلمان و معاون سابق وزیر خارجه آلمان، توماس فابیست از حزب دموکرات مسیحی، آنجلیکا گراف از اعضای قدیمی حزب سوسیال دموکرات و دبیر هیئت پارلمانی به ایران سفر کرده است.

هیئت پارلمانی آلمان بعد از بازدید از قم به تهران رفته و با آخوندزاده ، معاون بین‌الملل وزیر امور خارجه کشورمان و خاجی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه و همچنین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار خواهد داشت.

سفر هیأت پارلمانی آلمان به ایران تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و طی این روزها دیدار‌های دیگری نیز با برخی از مسئولان و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس صورت خواهد گرفت.

کد خبر 189527
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز