همشهری آنلاین: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به حضور علی لاریجانی در جلسه این کمیسیون برای بررسی پیش‌نویس تشکیل شورای عالی انتخابات گفت: لاریجانی در این جلسه موافقت خود را با شکل‌گیری هیئت مرکزی انتخابات اعلام کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، ابراهیم رضایی با بیان این مطلب به مهر گفت: در جلسه امروز کمیسیون شوراها با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی پیش نویس طرح تشکیل شورای عالی انتخابات را بررسی کردیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لاریجانی نیز موافقت خود را با تشکیل هیئت مرکزی سیاست گذاری انتخابات اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در جلسه بعد از ظهر کمیسون در خصوص تشکیل شورای عالی انتخابات تصمیم گیری می کند.

به همشهری آنلاین، پیشنهاد تشکیل شورای عالی انتخابات با امضای 50 نماینده به کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

بر اساس این طرح وزیر کشور و وزیر اطلاعات به عنوان نمایندگان دولت، یکی از نواب مجلس و رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان قوه مقننه و معاون اول قوه قضائیه و دادستان کل کشور به عنوان نماینده قوه قضائیه ترکیب این شورای عالی انتخابات را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این شورای مذکور دبیر ستاد انتخابات کشور را تعیین می‌کند و کار این شورا سیاست گذاری در اجرای انتخابات است.

پس از طرح این پیشنهاد رئیس ستاد انتخابات کشور در موضع گیری اعلام کرد: طرح تشکیل شورای عالی انتخابات که کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح کرده، مغایر قانون اساسی و اصل تفکیک قوا است.

آیت الله یزدی چندی پیش در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم اصلاح قانون انتخابات تاکید کرده بود.

کد خبر 188821

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار