گروه اقتصادی: نرخ‌های جدید فراورده‌های لبنی کم چرب و پر چرب براساس مصوبه روز گذشته کار‌گروه کنترل بازار تا شنبه هفته آینده اعلام می شود و قیمت شیر و لبنیات کاهش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: با تعیین نرخ 770تومانی شیر خام با بار میکروبی یک میلیون و قیمت 930تومان این محصول با بار میکروبی کمتر از 100هزار و 3.2درصد چربی، مقرر شده تا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نرخ جدید انواع شیر و لبنیات کم‌چرب و پرچرب را تعیین کند و این نرخ‌ها از شنبه هفته آینده اجرایی می‌شود.

نعمت‌الله ترکی افزود: با نهایی شدن نرخ شیر خام در نشست کار‌گروه تنظیم بازار و پذیرش آن توسط اتحادیه دامداران و صنایع لبنی دیگر بهانه‌ای برای افزایش قیمت محصولات لبنی کم‌چرب و پرچرب باقی نخواهد ماند، قیمت‌ها تثبیت شده و حتی امکان کاهش نرخ برخی اقلام وجود دارد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی نیز با بیان اینکه مصوبه روز گذشته کار‌گروه تنظیم بازار شیر و لبنیات مورد پذیرش همه دست‌اندرکاران تولید شیر و لبنیات قرار گرفته است گفت: مقرر شده با تأمین نهاده‌های ارزان قیمت شیر خام به دامداران، این فراورده به نرخ مصوب 770تا 930تومان در اختیار کارخانه‌های لبنی قرار گیرد.

کد خبر 185043

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار