همشهری آنلاین: مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه تهران از برگزاری نمایشگاه دائمی برای عرضه لباس دانشگاهیان خبر داد و گفت: در این نمایشگاه لباس اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه عرضه می‌شود.

جعفر گل محمدی در گفتگو با مهر اعلام کرد: در این نمایشگاه فقط چادر و لباس ویژه خانم ها ارائه نخواهد شد بلکه لباس اساتید، دانشجویان پسر و کارمندان دانشگاه هم عرضه می شود.

وی ادامه داد: در واقع در این نمایشگاه علاوه بر لباس، لوازم تحریر و دیگر اقلام مورد نیاز دانشجویان نیز ارایه می شود تا کنون چند مرکز برای راه اندازی این نمایشگاه در نظر گرفته شده ولی هنوز بر سر محل اصلی آن توافقی صورت نگرفته است .

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه تهران افزود: لباسی که در این نمایشگاه ارایه می شود لباسی در شان دانشگاهیان است که با قیمت مناسب تری نسبت به مراکز خارج از نمایشگاه عرضه می شود.

وی یاداورشد: این فروشگاه فقط محل فروش محصولات دانشگاهی نیست بلکه محلی است که طراحان می توانند در این نمایشگاه، طرح ها و ایده های خود را ارایه کنند.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه تهران درباره اینکه آیا دانشگاهیان ملزم هستند حتما از محصولات این نمایشگاه برای پوشش در دانشگاه استفاده کنند، گفت: خیر دانشجویان ملزم به این کار نیستند ولی محصولات دانشگاهی در این نمایشگاه با 30 درصد تخفیف ارایه می شود و خرید از آن به نفع دانشگاهیان است.

وی درباره اینکه آیا تمام دانشگاهیان ضوابط پوشش اسلامی را رعایت می کنند، گفت: تقریبا تمام دانشگاهیان ضوابط پوشش اسلامی را رعایت می کنند، کاری که امسال در رابطه با کارمندان دانشگاه صورت گرفته این است که لباسی تهیه و به آنان هدیه داده شده است که در این لباس ها ضوابط پوشش رعایت شده است، اساتید دانشگاه هم معمولا ضوابط پوشش را رعایت می کنند و تنها یک یا دو درصد از دانشجویان هستند که به دلیل سهل انگاری این ضوابط را آن چنان که باید رعایت نمی کنند که برای این دانشجویان هم برنامه های ارشادی متناسب با خودشان در نظر گرفته ایم.

گل محمدی با بیان اینکه در برنامه طرح حجاب و عفاف معتقد به اقدام ضربتی نیستیم، افزود: برنامه دانشگاه، صحبت دوستانه با این دانشجویان است و البته اگر بعد از این صحبت‌هایی صورت گرفت این دانشجویان ترجیح دادند لجوجانه ضوابط پوشش را رعایت نکنند و طبق قوانین دانشگاه با آنها رفتار می شود.

وی ادامه داد: امسال مراسم استقبال از دانشجویان دوم مهر برگزار می شود و مرکز مشاوره دانشگاه برای والدین و خود دانشجویان کارگاه آموزشی برگزار می کند و در این کارگاه ها درباره ضوابط پوشش صحبت می‌شود.

کد خبر 184969

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها