دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۶
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: راه‌اندازی بورس ارز فعلا از دستور کار خارج شده و به شکل قبل در دستورکار نیست، طرح‌های مکملی در دولت مطرح شده که با توجه به افزایش درآمد‌های ارزی نفتی شهریور نسبت به مرداد‌، امیدواری نسبت به نهایی شدن آنها وجود دارد.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان، رییس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی ایران، ضمن اعلام خبر فوق خاطرنشان کرد:با اجرای این طرح‌های مکمل، فعالان اقتصادی می‌توانند به آینده اطمینان بیشتری داشته و نیاز‌های خود را برطرف کنند.

وی که در نشست شورای گفت‌وگو سخن می‌گفت، درباره‌ طرح مکمل توضیح داد:با اجرای این طرح مشکل اصلی محدود‌ شدن عرضه‌ی ارز از سوی بانک مرکزی در بازار ارز از بین می‌رود.

او با بیان این‌که در این طرح نیاز‌های ارزی اولویت‌های هشت‌گانه کالاها (اولویت‌های سوم تا دهم) که پیش از این متوقف شده بود، برطرف می‌شود، گفت: نه تنها بلاتکلیفی برای تولید‌کنندگان به پایان می‌رسد، بلکه نیاز‌های اصلی این گروه‌ها تامین می‌شود.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: اجرای بورس ارز مرحله بندی شده و در مرحله‌ مدیریت، بانک مرکزی اقدامات بیشتری انجام می‌دهد و به عرضه‌ی بیشتر ارز در بازار آزاد می‌پردازد.

کد خبر 184912
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار