دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان یک قرص جدید ارایه کرده اند که می‌تواند تأثیر تزریق بوتاکس برای از بین بردن چروکها را تا 30 درصد افزایش دهد

قرص بوتاکس برای افزایش تأثیر تزریق

به گزارش خبرگزاری مهر، این قرص‌های جدید که می‌تواند جای تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار بگیرد 640 دلار قیمت دارد و می‌تواند تأثیر تزریق‌های زیبایی را تسریع کند.

امروزه بسیاری از مردم برای مقابله با چروک‌های صورت خود به تزریق‌های زیبایی روی می‌آورند، اما نکته منفی این است که این تزریق‌ها تنها شش ماه دوام می‌آورند.

این قرص‌های جدید که با مکمل‌های ویتامینی فرق دارند، دارای میزان قابل توجهی از "روی" و آنزیمی با نام "فیتیز" است که به بدن کمک می‌کند روی جذب کند.

تولید کننده آمریکایی این قرص‌ها اظهار داشته است که این قرص‌ها می‌تواند قیمت بوتاکس را برای افرادی که مرتب از این نوع تزریق‌ها استفاده می‌کنند، کاهش دهد. این شرکت همچنین مدعی شده است که مصرف قرص‌های "روی" عادی تأثیر مشابهی نخواهد داشت.

آزمایش این قرص نشان داده است که در 92 درصد کسانی که از آن استفاده کرده‌اند، درمان بوتاکس آنها چندین هفته بیش از گذشته باقی مانده است و همچنین استفاده از آنها به تسریع تأثیر بوتاکس نیز کمک کرده است.

کارشناسان جراحی زیبایی در بریتانیا اظهار داشتند که این نتایج جالب است اما باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.

بوتاکس میزان اندکی از سم بوتولیوم است که داخل بافت انسانی و عمدتا در صورت تزریق می‌شود و کار خود را با انسداد پایانه‌های عصبی انجام می‌دهد تا مانع ارسال سیگنال‌های الکتریکی از ماهیچه‌ها شود. این تزریق نوعی تأثیر یخ زدگی دارد و چروک‌ها و خطوط را صاف می‌کند.

بیمارانی که از این قرص‌ها به صورت 2 قرص 25 میلی گرم طی چهار روز منتهی به بوتاکس و روز انجام بوتاکس استفاده کرده‌اند، تأثیر آن را مشاهده کردند.

کوین هانکوک جراح پراستیک و عضو انجمن شورای جراحی پلاستیک زیبایی شناسی اظهار داشت: ما می‌دانیم که قرص "روی" برای بیمارانی آسیب دیده چون سوختگی‌ها بسیار موثر است و در ترمیم بافت بسیار نقش مهمی دارد، این امر ممکن است روی عملکرد بوتاکس هم تأثیرگذار باشد اما این قرص تنها یک مکمل ویتامینی است.

هنوز این قرص جدید از سوی شورای نظارت بر دارو چون سازمان داروها و محصولات بهداشتی تأیید نشده است اما این دارو به عنوان یک مکمل رژیمی طبقه بندی شده و بیماران برای خرید آن نیاز به نسخه ندارند.

پزشکان همواره نسبت به مصرف قرص "روی" بیش از 50 میلی گرم در روز هشدار داده‌اند چرا که این میزان می‌تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیرگذار باشد. این قرص مصرف 50 میلی گرم را برای چهار روز به دنبال دارد که به علت عدم طولانی بودن آن تأثیرات زیانبخشی نخواهد داشت.

کد خبر 184118
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز