همشهری آنلاین: افتتاح اجلاس جنبش عدم تعهد در روز یکشنبه در تهران با حضور نمایندگان بیش از 120 کشور جهان که دو سوم کشورهای جهان را تشکیل می‌دهند بازتاب وسیعی در میان رسانه‌های دوست و دشمن داشت.

به گزارش همشهری‌آنلاین بازتاب اولی روز اجلاس جنبش عدم تعهد در ایران در رسانه‌های خارجی در جدول زیر آمده است:

رسانه

بخش‌هایی از مطلب و گزارش

فاکس نیوز

افتتاح اجلاس غیر متعهدها در تهران سیلی ایران بر چهره تحریم‌ها است. ایران امروز با افتتاح اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها در تهران بر صورت تحریم‌های شورای امنیت سیلی محکمی زد.

رویترز

با انتشار مطلبی تحت عنوان ایران با افتتاح اجلاس سران کشورهای در حال توسعه، تلاش‌های غرب برای به انزوا کشاندنش را به چالش کشید، به شکست تلاش‌های چند ساله آمریکا و متحدان غربی‌اش برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی اعتراف کرد.

راشاتودی

در این نشست ایران ریاست جنبش غیر متعهدها را در دست خواهد گرفت جنبشی که بیش از دو سوم کشورهای جهان در آن عضو هستند.

هاآرتص

ایران روز یکشنبه نمایندگان 120 کشوررا مورد استقبال قرار داد و این به این معنی است که واشنگتن در به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است.

بی بی سی فارسی

صرفا به پوشش گزینشی اظهارات وزیر خارجه ایران در مراسم افتتاحیه اجلاس سران غیر متعهدها در تهران اکتفا کرد. همچنین این سایت به برخی مسائل حاشیه‌ای همچون اظهارات "حیدر مصلحی" وزیر اطلاعات مبنی برتامین کامل امنیت این اجلاس پرداخت.

سایت شبکه آمریکایی CNN

در اقدامی انفعالی تا ساعت 18 در روز یکشنبه هیچ اشاره‌ای به رخدادی با این وسعت بین المللی که با حضور 120 کشورجهان در تهران در جریان است نکرد تا شاید بتواند شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران را کم رنگتر جلوه دهد. 

کد خبر 182408

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار