شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۱
۰ نفر

سخنگوی شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در تهران خبر داد که ازسوی عربستان فرزند ملک عبدالله پادشاه عربستان به عنوان فرستاده ویژه پادشاه این کشور که در حال حاضر سمت قائم مقام وزیر خارجه این کشور را نیز بر عهده دارد، در اجلاس تهران شرکت می‌کند.

محمد فرقانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که تاکنون حضور سران 49 کشور در اجلاس تهران قطعی شده، اظهارداشت: از جمله این کشورها می‌توان به هند، پاکستان، افغانستان، مصر، سودان، غنا، زیمباوه، تاجیکستان، ترکمنستان، آذربایجان و .... اشاره کرد.

وی با بیان این‌که تهران از روز سه شنبه تعطیل خواهد بود، گفت: امروز کارشناسان ارشد که در حقیقت معاونین وزرای خارجه کشورهای عضو هستند، به تدریج وارد تهران خواهند شد و فردا اجلاس کارشناسان به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ وزرای خارجه نیز از روز دوشنبه وارد تهران خواهد شد؛ چرا که اجلاس وزرای خارجه نیز در روز سه شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود.

سخنگوی شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در تهران ادامه داد: که سران عالی کشورها نیز از روز چهارشنبه وارد تهران خواهند شد و اجلاس سران در روز پنج شنبه و جمعه برگزار خواهد شد.

کد خبر 182167
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار