حمید ضیایی پرور: حادثه خبر نمی‌کند ممکن است برای هر یک از شما این اتفاق بیفتد که گوشی‌تان گم یا از شما دزدیده شود یا سیم‌کارت‌تان بسوزد، یا بیفتد توی چاه توالت یا روی زمین پخش‌وپلا شود و دیگر کار نکند.

بک آب اطلاعات گوشی تلفن همراه

خوب در این صورت چکار می‌کنید؟ برای برخی، خود گوشی اهمیت دارد اما برای بسیاری شماره‌ها و اطلاعات تماس دوستان از خود گوشی اهمیت بیشتری دارد. به همین جهت بعد از خریدن گوشی یا درخواست و تحویل سیم‌کارت جدید نخستین کاری که می‌کنند ای‌میل به دوست و رفیق و آشنا است که ایها الناس گوشی‌ام گم شده بود لطفا شماره همراه خود را ای‌میل کنید. هرکس چنین درخواستی از دوستانش می‌کند بدانید کمی غیرحرفه‌ای است. یک کاربر حرفه‌ای موبایل معمولا هرچند وقت یک‌بار از تمام اطلاعات تماس گوشی‌اش نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.

تهیه نسخه پشتیبان یا همان بک‌آپ کار بسیار ساده‌ای است. داخل جعبه گوشی موبایل شما معمولا چند ابزار جانبی هست، شما برای بک‌آپ گرفتن نیاز به دو چیز دارید؛ یکی کابل رابط بین گوشی و رایانه و دیگری نرم‌افزار واسط گوشی و رایانه که معمولا به‌صورت سی‌دی در جعبه موبایل قرار دارد. حتی اگر این دو ابزار را ندارید ناراحت نباشید. می‌توانید آنها را به راحتی و با هزینه اندک از هر فروشگاه لوازم موبایل تهیه کنید. نرم‌افزار را حتی می‌توانید از سایت اصلی برند گوشی‌تان دانلود کنید.

خوب حالا باید گوشی‌تان را با کابل رابط به لپ‌تاپ یا رایانه وصل کنید، بعد وارد محیط نرم‌افزار واسط شوید و روی علامت بک‌آپ کلیک کنید. از شما سؤال می‌کند چه فایل‌هایی را می‌خواهید بک‌آپ بگیرید؛ فایل‌هایی مثل لیست تماس‌، پیامک‌ها، یادداشت‌ها‌، عکس‌ها، نرم‌افزارهای نصب شده روی موبایل‌، بازی‌ها‌، فیلم‌ها و عکس‌ها و موزیک‌های موجود روی موبایل. شما می‌توانید جلوی گزینه همه یا برخی از این فایل‌ها تیک بزنید و بعد دکمه بک‌آپ را بزنید. کل اطلاعات مذکور به‌صورت یک فایل فشرده شده روی رایانه شما با نام مورد نظر شما ذخیره می‌شود.

هروقت گوشی‌تان گم شد یا سیم کارت‌تان سوخت و خواستید گوشی‌تان را به‌روز کنید کافی است این روند را تکرار کنید و این‌بار درخواست کنید که از نسخه بک‌آپ، به گوشی شما اطلاعات وارد شود. حالا شما یک گوشی به‌روز شده دارید و دست‌تان جلوی در و همسایه و دوستان‌تان دراز نیست که لطفا شماره تماس‌تان را برایم ای‌میل کنید!

کد خبر 180948

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار