مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۸
۰ نفر

در راستای بومی‌سازی محتوا و حمایت از برنامه‌نویسان بومی در دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده که با همکاری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، نرم‌افزار برتر در مسابقه برنامه‌نویسی با عنوان پیامک‌خوان برای دانلود در گوشی‌های دارای سیستم عامل سیمبین در دسترس قرار گرفت.

برنامه پیامک‌خوان تاکنون مورد استقبال بسیاری از کاربران واقع شده است. 150بسته از نسخه کامل این نرم‌افزار به مراکز آموزشی نابینایان واقع در 10 استان کشور ایران ارسال شده تا در میان مدارس نابینایان توزیع شود. استان‌های قم، خراسان‌رضوی و شمالی، کرمان، لرستان، مرکزی، همدان، آذربایجان‌شرقی، سیستان و بلوچستان و فارس استان‌های دریافت‌کننده بسته‌های کامل نرم‌افزار پیامک‌خوان هستند. هرکدام از این استان‌ها 15بسته نرم‌افزار پیامک‌خوان را برای توزیع در میان مدارس نابینایان در اختیار گرفتند.

این نرم‌افزار متون فارسی و انگلیسی را به گفتار صوتی تبدیل می‌کند. محیط نرم‌افزاری پیامک‌خوان همانند سیستم پیامکی تلفن همراه است؛ با این تفاوت که تمام پیامک‌ها را برای کاربر می‌خواند. نرم‌افزار پیامک‌خوان دسترسی به تلفن همراه را آسان و امن می‌کند. همچنین این برنامه قابلیت‌های ویژه‌ای برای افراد نابینا و ناشنوا (برای خواندن متن‌های نوشتاری از آنجا که اکثر افراد ناشنوا دچار مشکل تکلم نیز هستند) فراهم می‌کند.

افرادی‌که قادر نیستند حروف انگلیسی(فینگلیش) را بخوانند، سالمندانی که دچار پیرچشمی هستند یا به هر دلیل دیگری قادر به خواندن پیامک نیستند، قادر خواهند بود از محتوای پیامک خود مطلع شوند. افراد به هنگام مشغله کاری می‌توانند پیامک خود را بشنوند، بدون اینکه لازم باشد به نوشته‌ها نگاه کنند. علاوه بر این، غیرفارسی‌زبانان نیز می‌توانند با تلفظ حروف فارسی آشنا شوند.

کد خبر 180943

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار