همشهری‌آنلاین: آیین رونمایی از کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه ای (۱۳۵۷- ۱۳۱۸)» نوشته هدایت‌الله بهبودی که از سوی مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شده، چهاردهم مرداد ماه ۹۱ در تالار مهر حوزه هنری رونمایی می‌شود.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، در این آئین که ساعت 11 شنبه 14 مرداد برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام دکتر رسول جعفریان،‌ رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و علیرضا کمره‌ای پژوهشگر تاریخ و ادبیات سخنرانی می‌کنند.

این کتاب شرحی بر زندگی آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای  از تبار و تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و کارنامه‌ای از مبارزات سیاسی و فعالیت‌های اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی را در بر دارد. اسناد ساواک، شهربانی و دادرسی ارتش شاه درباره دوران مبارزه و تبعید آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای نیز در این اثر گردآمده است.

در تالیف کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای (1357- 1318)»، براتعلی طبرزدی، منصور غفوری، مجتبی سلطانی، علی‌اکبر رنجبر کرمانی، لیلا قدیانی و سیما موسی‌پور به هدایت الله بهبودی در فیش‌برداری، جمع‌آوری و بازخوانی اسناد و خاطرات کمک کرده‌اند.

به تازگی اعلام شد که این کتاب با انجام آخرین اصلاحات در برخی غرفه‌های بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ارایه می‌شود.

نخستین بار کتاب «شرح اسم: زندگینامه آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای (1357- 1318)» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه شد اما به دلیل نیاز به اصلاحاتی که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و پس از قدردانی از نویسنده و ناشر کتاب اعلام شد، عرضه گسترده کتاب و آئین رونمایی از آن به آینده موکول شد.

کد خبر 179327

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار