همشهری آنلاین: کریستوفر نولان کارگردان سه قسمت سری جدید مجموعه فیلم «بتمن» به صورت رسمی با این پروژه پرسرو صدا و پرفروش خداحافظی کرد.

کارگردان سینمای جهان

به گزارش فارس، این فیلمساز در کتابی که به مناسبت پایان همکاری او با این پروژه منتشر شد، درباره این مجموعه فیلم صحبت کرد.

نولان در این کتاب گفت نام‌هایی مثل بتمن، بروس وین، آلفرد، گوردن و لوسیون برای او معنی و مفهوم خاصی دارند.

اشاره او به نام کاراکترهای اصلی سه قیمت فیلم بتمنی است که در یک دهه اخیر کارگردانی کرد و فروش بالایی در سینماها کردند.

این فیلم‌ساز این نکته را مطرح کرد که برای او خداحافظی با این مجموعه فیلم، اصلا کار راحتی نبوده و وی احساس خاصی دارد.

با این حال، نولان اعلام کرد او تمام کارهایی را که می‌خواست با این قصه ابرقهرمانانه و کمک استریپی انجام دهد، در سه فیلم خود انجام داد.

طی ماه‌های گذشته تهیه‌کنندگان مجموعه فیلم «بتمن» مذاکرات زیادی با نولان داشتند تا او را متقاعد کنند قسمت‌های دیگری از آن را کارگردانی کند.

اما این فیلم‌ساز که یک سال و نیم قبل - و همزمان با شروع تولید سومین فیلم بتمنی او - گفته بود این فیلم آخرین همکاری او بااین پروژه خواهد بود، سر حرف و قول خود ‌ایستاد.

سومین فیلم بتمنی نولان به نام «شوالیه تاریکی بر‌می‌خیزد» هفته قبل و در روز بیستم جولای به روی پرده سینماهای آمریکا رفت.

این فیلم در سه روز اول نمایش عمومی خود 160 میلیون دلار فروش کرد و صدرنشین جدول هفتگی گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی شد.

نولان همکاری خود با پروژه بتمن را از سال 2005 شروع کرد و در سال 2008، دومین قسمت آن را کارگردانی کرد.

دو قسمت اول و دوم فیلم بتمن او در سطح جهانی بالای یک میلیارد دلار فروش کردند و منتقدان سینمایی هم آن‌ها را به عنوان آثاری قابل توجه ستایش کردند.

به گفته منتقدان، نولان با فیلم‌های بتمنی خود قصه‌های ابرقهرمانانه و کمیک استریپی را وارد مرحله تازه‌ای کرد و اعتبار ویژه‌ای به آن‌ها بخشید.

 

کد خبر 178775

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار