همشهری‌آنلاین: معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات گفت: فروش سیم کارت بدون انتقال مالکیت به خریدار، غیر قانونی است و هرگونه سوء استفاده احتمالی از سیم کارت‌های تلفن همراه بر عهده صاحب آن است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت ارتباطات، آقای رضوانی افزود: بر اساس پروانه واگذار شده به اپراتورها، هر متقاضی ‌باید در زمان اشتراک، با ارائه کارت ملی و شناسنامه شناسایی شود و دارندگان پروانه باید به ویژه نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و کد ملی مشترک یا حسب مورد نام شرکت، نشانی پستی و یک کپی از مدارک شناسایی رسمی را اخذ کنند.

وی گفت: بر اساس متن اصلی قرارداد مشترکان که به تائید سازمان تنظیم مقررات نیز رسیده است و مبنای انعقاد قرارداد بین اپراتور و مشترک محسوب می‌شود، حقوق و وظایف طرفین در آن تعریف، مشخص شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات با بیان این که بر اساس قانون، امکان واگذاری سیم کارت تلفن همراه با مشترکان حقیقی حداکثر تا 10 سیم کارت وجود دارد، افزود: اپراتورها موظفند در صورتی که فروشنده تعداد زیادی سیم کارت به نام خود ثبت و سپس آن ها را بدون رعایت دستورالعمل نحوه انتقال مالکیت سیم کارت به اشخاص ثالث واگذار کند، با وی برخورد قانونی کنند.

رضوانی تاکید کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر عملکرد اپراتورها نظارت دارد و در صورت تخلف اپراتورها با آن ها برخورد خواهد کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر اپراتورها هیچ مشترک ثبت نام نشده‌ای ندارند، گفت: دسترسی بر خط (online) به اطلاعات مشترکان اپراتورها فراهم شده است.

کد خبر 178420
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز