همشهری آنلاین: 40 اثر از 33 طراح گرافیک به جشنواره پوسترهای شهر آسمان راه یافت و فراخوان این جشنواره با هدف تکریم و پاسداشت ارزش‌های معنوی ماه مبارک رمضان و بسط و توسعه مضامین مرتبط با این ماه از طریق اکران در فضای شهری 27 خرداد ماه سال جاری منتشر شد.

به گزارش ایلنا، پس از پایان مهلت ارسال آثار در 17 تیر ماه جاری، 267 هنرمند تعداد 780 پوستر را به دبیر خانه این جشنواره ارسال کردند به طوری که در میان آثار ارسال شده، 53 در صد از تهران و 47 درصد از سایر شهرهای کشور است و از میان این تعداد شرکت کننده 37 درصد آثار متعلق به هنرمند زن و 63 درصد متعلق به آقایان بود.

اعضای هیات داوران این جشنواره متشکل از پریسا تشکری، فرزاد ادیبی، بیژن صیفوری، کیانوش غریب‌پور و مجید کاشانی همراه با اردشیر میرمنگره (دبیر اجرایی بخش مسابقه) در تاریخ‌های 20 و21 تیر ماه آثار رسیده مورد برسی قرار دادند و در نهایت 40 اثر از 33 طراح برای راهیابی به نمایشگاه انتخاب شدند.

هیات داوران این جشنواره بر اساس معیارهایی چون توان انتقال موضوع و مضامین مرتبط با ماه مبارک رمضان، دارا بودن ویژگی‌های اکران شهری، خلاقیت و نگاه نو در طراحی و رعایت اصول طراحی گرافیک این آثار را انتخاب و داوری کردند.

طبق فراخوان اعلام شده نیز پنج نفر برگزیده این جشنواره برای دریافت جایزه و یک نفر به عنوان استعداد جوان برتر برگزیده خواهد شد.

همچنین هیات داوران سه نفر از شرکت کنندگان را برای دریافت لوح تشویق هیات داوران معرفی خواهد کرد.

آثار منتخب هیات داوران این جشنواره علاوه بر نمایش در سطح شهر تهران، از هفته اول ماه مبارک رمضان به مدت 20 روز توسط سازمان زیباسازی در خانه هنرمندان ایران نیز به نمایش در خواهد آمد.

 

کد خبر 177803

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار