مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از آماده سازی دریاچه بوستان نوروز با عنوان دریاچه خزر در این اراضی خبر داد و گفت: این دریاچه به شکل نقشه دریای خزربا وسعت ۱۲ هزار متر مربع و نمادی برای همبستگی کشور‌های همسایه است.

به گزارش تهران سما، حجت اله ملاصالحی با بیان این مطلب افزود: بوستان نوروز یکی از طرح‌های شاخص فرهنگی، اجتماعی و تفریحی اراضی عباس آباد است که با توجه به روند تکمیل نهایی آن، دریاچه مصنوعی واقع در آن هم اکنون آماده بهره برداری شده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های منطقه‌ای بوستان نوروز افزود: بخشی از بوستان نوروز به عنوان پارک اکو در نظر گرفته است و نوروز به عنوان یکی از شاخصه‌های فرهنگی مشترک بین کشور‌های عضو این سازمان مطرح است که این مسئله در بین کشور‌های همسایه دریای خزر نیز صادق بوده و به همین منظور دریای خزر به عنوان نمادی برای همبستگی و دوستی بین آن‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته حجت اله ملاصالحی دریای خزر در قالب دریاچه‌ای مصنوعی به وسعت بیش از ۱۲ هزار متر مربع در دل بوستان نوروز درنظر گرفته شده و در کنار فضای سبز زیبای این بوستان طراوات خاصی را به این مجموعه و کل اراضی عباس آباد بخشیده است و شهروندان می‌توانند با امکانات تفریحی پیش بینی شده در آن لحظات خوب و خوشی را سپری کنند.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های کلان شهری و کشوری، اراضی عباس آباد قطب مذهبی، فرهنگی و گردشگری پایتخت خواهد بود که به همین منظور ایجاد باغ بوستان‌های تخصصی نظیر باغ موزه دفاع مقدس، باغ کتاب، باغ هنر و همچنین فضاهای فرهنگی و تفریحی نظیر بوستان حضرت ابراهیم (ع)، بنادر، نوروز و... در آن پیش بینی و احداث شده است.

کد خبر 177326
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی